[]

ingilizce B1 seviyesinde takılı kalmışa tavsiyeler

merhaba arkadaşlar

www.cambridgeenglish.org [review your answers]

şimdi şöyle bir test yaptım, ben bu testten yıllar önce de yapmıştım ve sonuç aşağı yukarı aynıydı. yani ben bunun üzerine ingilizce sürekli bir şeyler yapıyorum ama bazı noktaları aşamıyorum. burada doğru cevaplarken de bazı sorular tuttu diyebilirim.

özellikle test özelinde tavsiyeleriniz ne olur?

 
Dil öğrenmek böyle bir şey değil. Özel olarak bir sınava hazırlanmıyorsanız puan, seviye odaklı çalışmayın. Bu sorular da kulak dolgunluğu ile çözülebilecek sorular, kalem kitap ile çalışmakla zor olur.

özetle, dili bilen biriyle düzenli konuşma pratiği yapın.
  • archmage mahmut  (21.01.22 00:16:50) 
ielts kaynakları bu işi çözmenize yarayacaktır. kelime bilgisi ve collocation probleminiz var herkes gibi. bu da contexte hakşm olmanız gerektiği anlamına gelir. birbiriyle aynı anlama gelse de her kelime farklı durumlarda kullanılır. bunu da aşmak için bol bol ielts tarzında akademik makale okumaları ve çalışmaları yapmaktan geçer.


  • bugisme  (21.01.22 02:34:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.