[]

kefir içilmeli mi?

yahu geçen markette indirime girmiş frambuazlı kefir. hiçbir fikrim yoktu tadı mükemmelmiş bunun. bildiğin meyveli yoğurt gibi.

ben bunu alır her gün tüketirim. bu über faydalı bir şey mi? en fazla kadar içmek lazım?


 
o aromali kefirlerin icinde canli maya olmuyor. pastorize. Hicbir faydasi yok. Hatta seker bombasi.

Piyasada bulabildigim en gercek/dogal kefire yakin urun kefirzadem. Migroslarda var.
  • darkrocq  (20.01.22 22:28:32) 
Kefirleri tarihi geçmiş sütten filan yapmıyorlar tabii ki, kefirin mayalanma şekli farklı bir kere. Evde yapılanlar kadar besin degerleri yüksektir diyemem ama bozuk şeyleri siselemiyorlar, merak etmeyin.

Marketlerde satılan kefirlerdeki asıl problem meyveli olanların içinde yoğun miktarda şeker olması. Sade kefiri alıp içine kendiniz meyve karıştırıp içmeyi tercih ederseniz daha doğal bir karışım elde edersiniz.

Ben evde kendim kefir mayalamaya usendigim için marketten altinkilic ya da kefirzadem kefir alıyorum genelde.

Edit: üstteki cevap silinmiş, benim ilk paragraf da boşa yazılmış gibi olmuş.
  • fraise  (20.01.22 22:31:57 ~ 22:41:52) 
kefir yararlı bir şey ancak sade olanları. genelde tüketim süreleri kısa olur ve hemen tüeketilmelidir.


  • mikahakkinen  (21.01.22 09:55:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.