Kan Arama İlanları Hakkında Soru

Yaygın bulunan kanların bulunması için bile ilanlar veriliyor. Devletin elinde kan stoğu yok mu? Hasta yakını kan bulmak zorunda mı? Kan bulamazsa ya da aramaz ise sonuç ne oluyor?

Yok
Evet
Bir şekilde bulunuyor
  • art pepper  (20.01.22 22:20:37)
işin tam nasıl olduğunu net bilmiyorum ancak anladığım kadarıyla durum şuna yakın birşey;

devletin elinde kan stoğu var ancak o kadar rahat durumda değil. kızılayın ayrı, üniversite hastanelerinin ayrı kan bankaları var. bir üniversite hastanesine girdiğinizde siz kan verecek kişi getirseniz de getirmeseniz de o operasyon stoktaki kanlardan yapılıyor. ancak oraya borçlanmış gibi oluyorsun. kullanılan kan kadar (kaç ünite kullanıldıyda) kişi getirip yerine koyuyorsun. sen getirmezsen, ben getirmezsem bir noktada sistem çöker. o zaman adam masada kan mı bekleyecek. getirmezsen günün birinde sana ya da bir yakınına kan bulunamaz. olan bu olur.

bazı durumlarda sıcak kan diye bir ayrım var. illa o sıcak kan isteniyor.sebebi ne, farkı ne bilmiyorum. bilen varsa anlatır.
  • draconas  (21.01.22 08:43:52 ~ 08:49:42)