Plakçalar 2+1 ses sistemine bağlamak

Merhabalar, görsellere de eklediğim Fisher marka plakçalarım var fakat ne kadar kurcaladıysam ses sistemime bağlayamadım, evde stereo çoklayıcı buldum fakat pikabın kablosunda 3 çıkış var. Özetle görsellere bakabilirseniz, neyi nereye takmam lazım? Çoklayıcı 3'lü mü kullanmam gerek? Ne nereye gelecek şeklinde beni yönlendirebilirseniz çoook sevinirim.

3. Ucu diğer iksinden biriyle birleştirip dene

  • olaylar olaylar  (20.01.22 22:33:02)
Standart turntable'lar normalden çok daha fazla yükseltmeye ihtiyaç duyar bu sebeple phono desteği olan amfi kullanmanız gerekmekte.

  • hedep  (20.01.22 23:23:09)
anlaşılan pikabınız bir deck. yani kendi içinde amfi bulunmayan pikaplardan.

bununla plak dinleyebilmek için amfi gerekli. herhangi bir amfi de olmaz, pikap amfisi olması gerekli, ya da pikap destekleyen (phono modu bulunan) bir amfi lazım.

veya pre-amfiler oluyor sanırım. normal amfi ile pikap arasına takıyorsunuz.
  • kibritsuyu  (21.01.22 01:14:39)
@kibritsuyu'nun belirttiği alet şudur; citirtilisesler.com

bunun kulaklık ya da hoparlöre aktarmak için farklı güçte olanları mevcut. denemeden almamak lazım.
  • polifonik osuruk  (22.01.22 11:17:44)
Aslında kendi standı var fakat şu insan boyunda olan müzik setlerinden. Özel bir sehpa buldum ona sadece plakcalari yerleştirmek istiyorum. Phono preamp mantıklıymış soruşturayım.

  • wermillion  (23.01.22 13:30:53)
insan boyunda olan katlı müzik setinin amfi katı da vardır. alabiliyorsanız onu da alın, altına amfiyi, üstüne pikabı koyun. ses sistemini de amfiye bağlarsınız.

  • kibritsuyu  (23.01.22 22:55:31)