[]

Bazı kişilerin tezleri neden YÖK tez taramada yer almıyor?

Örneğin:

Asiye Mevhibe Coşar adlı kişinin

"AHMET HAMDİ TANPINAR'IN BEŞ ŞEHİR ADLI ESERİNDEKİ CÜMLELERDE UNSUR DİZİLİŞİ VE KURULUŞ İLİŞKİSİ"

başlıklı tezi taramada yok. İndirilmesi kısıtlı tezler vardır, biliyorum. Bu öyle değil. Başlık olarak da çıkmıyor.

Tezin ismi şu linkte geçiyor: avesis.ktu.edu.tr

Tez anladığım kadarıyla İstanbul Üni.de yapılmış.

 
her yerde "yayımlanmamış doktora tezi" olarak geçiyor.

katalog.istanbul.edu.tr
şurada çıkıyor. gidip fiziksel olarak bakmak lazım.
  • allineed  (20.01.22 17:29:17 ~ 17:34:33) 
Sanırım şöyle ki tezler belli bir seneden itibaren bilgisayarda yazılıp, sadece basılı olarak teslim edilmeyip aynı zamanda PDF olarak YÖK sistemine de yüklenmeye başlandı. Yani sisteme yüklemenin bir tarihi var. Bu nedenle belli bir tarihten önceki tezlere ancak ilgili okul kütüphanesinin tez arşivinden erişilebilir.


  • prole  (20.01.22 17:43:09) 
Bahsettiğiniz tez 1997'de yayınlanmış, ve yamulmuyorsam YökTez 2006 sonrası yayınları online erişime açıyor.


  • kaptankedi  (20.01.22 17:51:15) 
Eski tarihli tezler önceden sadece çıktı olarak teslim ediliyordu. O yüzden sistemde değiller. Sistemde olmayan tezleri üniversite kütüphanesi aracılığıyla istetip kullandıktan sonra iade edebiliyorsunuz


  • BuddyGuy  (20.01.22 17:52:02) 
Yüksek lisans tezim 1999 tarihli ve yök tez üzerinde erişime açık. Sadece bir bilgi için ifade ettim bunu.
Ancak bizim zamanımızda yöke tez iletmek bugünkü kadar katı kural değildi. O kapsamda adı geçen tezini vermemiş olabilir. Kendisinden doğrudan isteyebilirsiniz veya kitap olarak çıkmışsa satın alabilirsiniz.

  • fempusay  (20.01.22 20:51:27) 
Soyad değişikliği olabilir. Kadın olduğu için evlilikten ötürü.

Bazı yüksek lisans tezlerini bilerek kapatıyorlar kötü olduğu için. Yüksek lisans olsa öyle olabilir derdim ama doktorada böyle bir olasılık yok.
  • garylineker  (20.01.22 21:04:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.