Pasaportum kayıp...

basliktada goruldugu uzere sanirim pasaportum kayip...
sanirim diyorum cunku seyahat veya hirsizlik sonucu calinip kaybolmadi, evin icinde bir yerlerde olma ihtimalide var...
yakin zamanda da yurt disina cikma gibi bir durumda yok o yuzden arada kaldim ne yapsa diye...

soruma gelince; her ihtimale karsi emniyet mud. vs. gidip pasaportum kayip diye islem yaptirsam mi?
daha onceleri yurt disina cikmam sonucu bir cok vizem vardi, yeni vize almam gerektiginde konsolosluga bile gitmeden cok kolay sekilde alabiliyordum, simdi yeni pasaport alirsam tertemiz sayfalara sahip olacagim, yarin bir gun konsolosluga gittigimde benim eskiden aldigim vizelerin vs.. kayitlari var midir? yine ayni sekilde kolaylikla vize alabilir miyim ?

kesinlikle emniyete gidip bildirmen gerekli yoksa kotu ellere gecerse basın ciddi derecede belaya girebilir.
konsoloslukta kayıtlar vardır..

  • little miss sunshinee  (09.06.10 11:05:48)
emniyete kayıp diye bildirdikten sonra pasaportunu bulursan buldum diye bildirmeyi sakın unutma şayet bildirmemiş olursan yurtdışına çıkarken gözaltına alınırsın.

  • rory  (09.06.10 13:51:21)
valla ne yap et o pasaportu bul emniyet insanın canına okuyor. daha da kötüsü başkasının bulması..

  • cikklett  (09.06.10 14:04:14)
evi iyice ara, çıkmazsa git emniyete.

  • miss antartika  (09.06.10 19:52:20)