[]

italya-covid-schengen

İtalya için uçak bileti, kalacak yer vs. hazırdı, şubatta gideyim diyordum. vize için başvurmadan bir bakayım dedim, şu anda türkiye'den turistik uçuşlara kapalı diyor italya. ben mi yanlış bakıyorum? eğer öyleyse ne kadar böyle gider sizce?

bir de, istisnalar arasında, romantik ilişkiniz olan biri italyadaysa uçabilirsiniz demiş. italyadaki arkadaşım erkek, ikimiz de heteroyuz, bu kapsamda kendimizi göstermemiz :) mümkün müdür sizce?


 
beni birkaç hafta önce avrupa'da (ispanya) oturma iznim olmasına rağmen uçağa almayıp kapıdan geri döndürdüler istanbul'da. ailesi italya'da yaşayan bir adamı da baya uğraştırdılar, belge göstermesine rağmen. mümkünse de çok kolay olduğunu sanmıyorum. avrupa'da başka bir yere gidip, 14 gün süresi geçtikten sonra italyaya geçebilirsiniz o kadar vaktiniz varsa.


  • aweamadeus  (19.01.22 22:13:52) 
awaeamadeus +1 . turistik giriş 2 yıldır kapalı. Başka avrupa ülkesinden geçmek için eğer kendin risk alırsan 1 gün falan da kalıp geçebilirsin (millet yapıyor) ama rastgele pasaporta bakmaya karar verirlerse geçmiş olsun.

E listesindeki ülkelerde (türkiye dahil) son 14 günde kalmış ya da transit olanlar giremiyor.
  • mirafiori  (19.01.22 22:24:59 ~ 22:25:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.