Lenovo Laptop Sorunu

Merhabalar,
Lenovo'dan bir laptop aldım, oldukça memnunum ama şöyle bir sorun mevcut; laptop 10dk dokunulmayınca ekranını kapatıyor olması gerektiği gibi. Ancak eğer birkaç dakika içinde müdahale edip bilgisayardaki herhangi bir tuşa dokunmazsam kapanan ekran hiç açılmıyor. Bilgisayarın açık olduğunu anlıyorum ama ne yaparsam yapayım görüntü yok kapatıyor monitörü açmıyor. Bilgisayarı yeniden başlatana kadar görüntü gelmiyor. Fn kombinasyonlarını denedim onlarla alakası yok. İşletim sistemi Windows 7. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olan veya nasıl çözebileceğimi söyleyeceklere çok teşekkürler.

enter'a basmayı denedin mi hiç ? Güç seçeneklerini kontrol et, sadece ekranı kapatmıyor bence.

  • kimlanbu  (09.06.10 02:01:07)
o birkac dakikadan sonra bilgisayr hybrid sleep denen moda geciyordur. guc dugmesine basinca acilmasi lazim. bizdeki lenovo ole

  • crucio  (09.06.10 02:23:42)
sleep modunu never yaptım tüm güç ayarlarında herhangi bir sorun varsa yakalayayım diye. bilgisayarın o anda çalıştığından eminim fan falan çalışıyor yani. güç düğmesine ve entera basmayı da denemiştim mouse'u hareket ettirince gelmesi lazım ama gelmiyor.

  • montreal  (09.06.10 02:31:41)
lenovo nun support sitesinde win7 için anlattığın sorunun çözümü için bir fix vardı gözüme takılmıştı notebookun modelini falan girerekten çıkan sonuçlardan bir bak istersen

  • delidir yakalayin  (09.06.10 13:01:14)
gelecek nesillere yardımcı olması bakımından:
forums.lenovo.com adresinde overflow anlatmış nasıl çözüleceğini. yok öyle yapamam diyorsanız 081126777(sabit hatlardan aranıyor ücretsiz) numarasından lenovo müşteri hizmetlerinden mehmet tulum beyle iletişime geçin. çok yardımcı oluyor servisinden çok memnun kaldım.

  • montreal  (16.06.10 10:15:48)