[]

ilyada ve odysseia

okumadan önce bir şey okumalı mıyım, direkt okumaya başlayayım mı?
 
Bence direkt okunabilir. Belki sonrası için başka bir şey okuyarak desteklersiniz.
Yakın zamanda Tragedyanın Kökeni (George Thomson) kitabını okudum. Toplumlar tarihinden başlayıp Yunan felsefesine geliyor. Destanlar, din, Yunan demokrasisi, kültürü vs derken Eshilos'un oyunlarıyla da detaylanıyor vs çok kitap sitesi açıklaması gibi oldu ama pardon :)

Kısaca antik yunan tarihi/sanat tarihi için baya verimli oldu benim için.
  • patronaj1  (18.01.22 11:34:42) 
Azra Erhat önsözü varsa zaten ek kaynak kitap gibi. O yüzden gerek yok diyorum.


  • whoosie  (18.01.22 12:22:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.