kvkk ceza hk

selam, bi devlet bankasi subesi, hesabima birileri yanlis bi havale yapinca, sahislara numarami vermisler. 20 farkli kisi tarafindan arandim bugun, kvkk sikayeti oncesi bankaya bu durumu bildirip cevap almam zorunluymus, bankaya bildiride bulundum demin. bu tur durumlardan dolayi ceza alir mi ilgili banka, var midir ornegi?

kvkk çok sıkı takip edilen bir durum. her bankanın ilgili birim ve veri sorumluları var. mutlaka gereken yapılır eğer bir ihmal varsa. ciddi cezalar kesiliyor kvkk kapsamında.

  • biseysorucam  (18.01.22 01:00:15)
İlk siz olsanız ne yazar, edin şikayet :)
10 sene sonra data silme konusu var biz bir data demizleme yapıyoruz varya kaç kişi toplaşıyor kaç kontrolden geçiyor fazla veri tutarsak diye. Yanlışlıkla veri tutmak böyle bir problemken bilerek veri dağıtmak iyi can yakar ki zaten kvkk tam da sizin durum.
Ben olsam operatörümden döküm alabiliyorsam alır, yoksa kendim manuel şu nodan şu tarihte arandım der yaparım şikayetimi. Güzel de ceza alırlar.
  • cilekli pasta  (18.01.22 01:04:13)
muhtemelen kvkk hakkında izinleri vermişsinizdir. ancak bu maddeler genel işlem şartı kapsamında sayılıp geçersiz sayılır. bence ceza alır. hem suç duyurusunda bulunun hem de kvkk kuruluna başvurun

  • paintov  (18.01.22 01:10:08)
Banka tarafinda birilerinin cani cok pis yanacak.

Buyuk dert almislar baslarina.
  • celebi efendi  (18.01.22 01:29:38)
sadece merakımdan soruyorum 'ne kadar para yatırdılar da 20 kişi aradı?

bir de aradılar da ne dediler?
  • killerbee  (18.01.22 01:54:34 ~ 01:55:20)
kvkk onayınız olabilir şubede ama ona baktıklarını sanmam. şikayet edebilirsiniz tabi.

  • lcha  (18.01.22 10:02:35)
Bir şirketin yöneticisi "adam lazım olursa dursun" diye başvuru için gelen cvleri arşivlemiş bilgisayarına. Ama normalde cvlerin silinmesi gerekiyormuş başvurudan 3-4 ay sonra. Bu yüzden ceza yedi şirket.

Aşırı ciddiye alınıyor bu konu
  • anten  (18.01.22 10:13:31)