motosiklet için hgs ve ogs

öss, kpss.. ne kadar bürokrasi varmış diyerek bu ikisinin farkını sormak istiyorum. istanbulda motosiklet kullanacağım, hangisini yaptırayım neden? teşekkürler

hgs kullanıyorum, bunu kullanacaksanız kesinlikle ptt'den alın. her yerde yok o yüzden gidip sıra beklemek yerine önden sorun, motosiklet 6.sınıf oluyordu sanırım.

hgs'yi bankadan alırsan kart ücretli ve sattıktan sonra 30 gün içinde yenisini almazsan kart iptal oluyor bir daha alıyorsun. 2021 bilgisi. ptt'de böyle birşey yok freeze oluyor, sonra devam. bu yüzden ptt advantege.
  • baldan kaymak  (17.01.22 22:50:13 ~ 18.01.22 12:41:47)
bence hgs pttden alma. online yüklemede komisyon kesiyordu en son.

bankadan alırsan otomatik olarak bakiye azalınca karttan online yükleme yapabiliyorsun.
  • jelly bear  (17.01.22 23:03:30)
Motosikletler 6. sınıf

O yüzden OGS verilmiyor, sadece HGS alabilirsin. Eğer değişmediyse yakın zamanda.

Hatta motosiklet için olan hgs arabalardaki gibi etiket değil de kredi kartı gibi şekli.

Çalıştığın banka 6. sınıf hgs veriyorsa bankadan almak mantıklı, yoksa mecburen PTT.
  • John Bloor  (18.01.22 10:27:35)