[]

otomobillerin teknik ölçü ve detaylarına nerden ulaşabilirim?

herhangi x marka model araç. bazıları bunların netten nerdeyse fabrika üretim projesine kadar buluyor sonra gidip parçalarını falan ürettiriyorlar. özellikle 60-70 modellerde bile bulabiliyorlar.

sallıyorum 2015 octavia için böyle verilere nasıl ulaşılır?


 
Abi araba dediğimiz şey yüzlerce parçadan oluşuyor. Arabanın neresi?

Octavia'nın fren diski şuymuş.

tecdoc-new.alpics.info

Nasıl ulaşılır?

Google Görseller'de aşağıdaki aramalar yapılabilir model adı yazılarak.

technical drawings

dimensions

blueprints

Örnek

drawingdatabase.com
  • dissendium  (17.01.22 19:57:38 ~ 19:59:09) 
yedek parçacılar, yan sanayi parçanın aracımıza uygun olup olmadığını şasi numarası ile sorgulayıp kontrol ediyorlar.

demek ki öncelikli olarak aracı tanımlarken 2015 octavia değil, aracın şasi numarasına bakmamız gerekiyor. tahmin ediyorum ki 2015 octavia'ların (daha doğrusu aynı marka modele ait araçların) şasi numaralarının ilk birkaç hanesi aynı oluyor. o şaseli araca ait bir kod gibi.

o kod ile sorgulayarak teknik verilere ulaşabilirsiniz eğer paylaşılmışsa.
  • kibritsuyu  (17.01.22 20:56:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.