[]

antik çağ insanları hakkında film ya da belgesel

bu gece böyle bir film ya da belgesel izleyesim geldi biraz bakındım ama düzgün bişey bulamadım.

mağara dönemleri de olabilir m.ö. binlerce yıl öncesine ait dönem film belgeseli de olabilir. daha çok dönemin yaşam şartlarını ve insanlarını anlamak için arıyorum.


 
10.000 bc


  • çih  (15.01.22 20:38:16) 
pek antik çağ değil fakat neolitik çağda yaşamış anadolu'da bulunan, antik yerleşkelerin ve kazılara ait bilgilerin verildiği bir belgesel. tavsiye ederim. youtube'da bulunuyor.

anadolu'nun kadim hikayesi
  • dorylaion  (15.01.22 22:03:11 ~ 22:04:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.