[]

Kedide kepek olur mu?

Benim kedilerden biri kepekli gibi, mantar mı var yoksa bizim kedi de?
 
kedide kepek olabilir.
tavuklu ya da kümes hayvanlı mama veriyorsanız ondan olma ihtimali var.
bazı kedilerde yapıyor.
onun dışında bünyesel de olabiliyor ama genelde beslenmeyle ilgili olur.
balıklı ya da dana-kuzu etli mama vermeyi deneyin.
mama dışında arada tavuk falan veriyorsanız vermeyin.

öyle bir durum yoksa veya kestiğiniz halde düzelmezse deri ve tüy destekleyici omega3-6 yağları oluyor.
veterinerinize danışıp öyle bir takviye verebilirsiniz.
  • blatta hiberna  (15.01.22 17:31:08 ~ 17:32:02) 
Deri diplerine bakmak lazım kepekli noktada tüy dökülmesi de varsa mantar olma ihtimali yüksek başka kedi varsa bulaşma riski de var, veteriner muayenesi gerekli olabilir çünkü erken teşhis tedaviyi kolaylaştırır yoksa tedavi süreci çok eziyetli olabilir.


  • Uncle Sam  (15.01.22 22:36:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.