Şubatta Almanya ve Hollanda Gezisi

birkaç hafta sonra dusseldorf a gideceğim. ucuz bilet yakaladım, bu yüzden bu şehirle başlıyorum. orada kalmak zorunda değilim.

1 haftalık bir gezi olacak, o bölgede en eğlenceği yer neresidir? almanya'da hiç zaman kaybetmeyip direk hollanda'ya mı geçeyim? evetse hangi şehir? ya da yakın çevrede nereleri önerirsiniz? Ne yapayım? taktik maktik yok, plansız bi seyehat olacak. uzun süredir batı avrupayı gezmedim. her türlü öneriye açığım.

Merhaba,

Daha önce 2 ay Düsseldorf’ta halihazırda da Utrecht’te yaşayan birisi olarak bu bölgede gezilecek pek bir yer olduğunu düşünmüyorum. Şöyle sıralayacak olursam gezebileceğiniz yerler:

Düsseldorf: 1 gün yeterli olur, çok bir şey yok
Köln: Katedrali harika güzel müzeler var
Aachen: altstadt’ı çok güzel, güzel bir katedral var bir de lindt fabrikası ve fabrika satış mağazası var gezmesi çok keyifli.
Hollanda’da Amsterdam’ı görebilirsiniz. Onun dışında her şehir birbirine benzer zaten. Yaşamak için güzel ama gezmek için pek atraksiyon yok bence. Utrecht, Rotterdam vs de gezilebilir. Ancak restoranlar dahil pek çok yer hala kapalı.

Spesifik olarak merak ettiğiniz bir yer olursa yardımcı olmak isterim.
  • but that was just a dream  (15.01.22 22:00:39)