[]

Kediler mama konusunda istikrar mı ister yoksa değişiklik mi

Bazıları bir mama ile devam edilmeli bazıları da ara sıra değiştirilmeli doyit. Ben üç dört yıllık tecrübemde hep farklı birkaç mama verdim birkaç ay n&d birkaç ay temizmama dönüşümlü olarak veriyorum, arada bir de başka mamalar da verdim brit çare vs. Benim kediler de hep memnun kaldı bu durumdan, hiç seçici kedim olmadı şansıma :)

Bu durumdan kediler memnun görünüyor ama sağlıklı mı bu durum?


 
Sorun yaşamıyorsan besin değerlerini göz etmek kaydıyla değiştirebilirsin. Biz değiştirmiyoruz çünkü birçok mama bizim kedide alerji yaptı. Deri problemi, ishal... Hatta aynı mamanın farklı aroması bile hayvanı strese soktu. Zaten zor beğenen bir kedi. O yüzden sabit takılıyoruz. Kedi de mutlu. Dolayısıyla bu sorunun cevabı büyük oranda kediye bağlı.


  • prole  (15.01.22 00:50:57) 
Çok kedili (7+) bir arkadaşım 2-3 markayı dönüşümlü kullanıyor. Başka bir arkadaşıma veterineri (sürekli Royal Canin vs alamadığı için) orta kalite mamalardan verip arada bütçesi oldukça daha iyi mama almasını önerdi.

Bazı kediler tek çeşitten başka mama yemiyor zaten ama kediler memnunsa arada mama değiştirmek iyi diye düşünüyorum. Vitamin mineral katkıları farklı oranlarda olabiliyor, birinin eksiğini diğeri kapatır gibi geliyor :)
  • kobuzchu kiz  (15.01.22 00:54:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.