[]

çekirdek kahve termosta saklanır mı?

aldığım çekirdek kahvenin bir süre sonra tadı bozuluyor, bayatlıyor. kendi vakumlu poşetinde saklansa da kavanozda saklansa da.. tchibo'nun şöyle bir ürünü varmış işe yarar mı bilmiyorum.
(git: www.tchibo.com.tr

elimde yemek termosu var.. çorbayı 6-7 saat suyu ise daha fazla sıcak tutuyor. kapağı da epey sağlam. acaba bunda saklasam taze kalır mı sizce?

 
Çibonunkine o kadar para vermene gerek yok, kahve malzemeleri satan sitelerde vakumlanabilen kaplar vardı daha ucuza.

Alana kadar termosta dene gör. Ama bi kısmı kavanoz bi kısmı termosta kalsın ki kendi kendine placebo olma, gerçeği gör.
  • Bruce  (14.01.22 19:32:13) 
aynı şeyi soracaktım. internette baktım da satılan ürün dandik kavanoz mu kaliteli mi anlamak çok zor. cevap verecek arkadaşlar kullandıkları bi kavanozu önerirse çok sevinirim ben de.


  • photo85  (14.01.22 19:45:14) 
1. Çekilmiş kahvenin tadı ne yaparsanız yapin birkaç gün sonra gider. Çekirdek olarak saklayip, kullanacağınız zaman çekmeniz lazım. Başka yol yok.

2. Çekirdeği saklamak için kuru ve serin bir yer gerekiyor. Bu gösterdiğiniz kap olabilir. Nem olmayacak. Vakumlu paket de bir miktar fayda sağlar ama mucize beklemeyin.
  • chavezding  (14.01.22 19:53:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.