[]

arayan numaranın kime ait olduğunu bulma

yahu eskiden kolayca yapmıştım bunu, şimdi yapamıyorum. whatsapp fotoğrafı yok, o yüzden kime kayıtlı diye bakmam lazım. internette de o kadar aradım ama bulamadım. nasıl yapacağım?

bir de ben türk telekom kullanıyorum diye sadece telekom hattı kullananlar arasında mı sorgulama yapabiliyorum? vodafone'a mesaj atmaya çalıştım çünkü ve gitmedi mesaj. kişi türk telekom kullanmıyorsa öğrenemiyorum yani kimmiş? saçma.


 
Eğer hattı "rehbere kayıtlı" ise 118'li servislerden sorgulayabilirsin, kayıtlı değilse ne isimden telefon ne de telefondan isim öğrenemezsin.

Bir ihtimal bir ara meşhur bazı app'ler vardı, insanların rehberindeki bilgiyi alıyor ve o numaranın başkaları tarafından nasıl kayıt edildiğini gösteriyordu.
  • John Bloor  (14.01.22 15:48:52) 
maks yapabileceğin 10 TL göndermek eğer telefonunu banka hesabıyla eşleştirdiyse
açıklamaya da fotokopi ücreti yazarsın, numaralar karışmış dersin arayıp sorarsa
dekont ya da sana bankadan gelen sms'de onun ismi gözükür
tabi o da senin ismini görecek
  • bir soru sorcam  (14.01.22 16:12:00 ~ 16:12:45) 
@john bloor: arama yapmadan, mesaj atip ogrenebilecegim bir servis yok mu?


  • ahm1  (14.01.22 16:40:21) 
yer gök kvkk diye inlerken böyle bir hizmeti kimse vermez. karşı tarafın izni yoksa bu bir suç.

ancak karşı taraf 118 tarzı rehberlere kayıt için izin vermişse mümkün.
  • kibritsuyu  (14.01.22 16:58:59) 
www.truecaller.com

bu siteye kayıt olun mail ile , başkasının rehberinde kayıtlı ise çıkıyor. john bloor'un dediği yöntem.
  • ceketimi alip cikcam  (14.01.22 17:14:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.