Kar lastiği olmadan istanbul'dan ankara'ya gidilir mi?

Çok mu tehlikeli?

bolu'daki kar durumunu öğrenebileceğim bir yer var mıdır?

tehlikeli evet ama ondan önce çevirmeye takılırsın.
edit: istesen de gidemezsin yani.

  • lazpalle  (14.01.22 14:08:01 ~ 14:53:45)
Çevirmeyi boş ver çok tehlikeli. Şehirlerarası yollarda çok fazla gizli buzlanma var. Alınmayacak bi risk.

  • mg3929  (14.01.22 14:24:56)
Evet çok tehlikeli. Kar yağmıyorken bile kaya kaya gidersin, olası bir acil durumda kaza yapma olasılığın yüksek.

  • roket adam  (14.01.22 14:55:18)
kar lastigi ticarilere zorunlu değil mi? ben ticari değilim ki neden trafik çevirmesine takılayım.

  • liberal  (14.01.22 15:22:53)
çevirmeye takılmaz evet ticariye zorunlu.

  • jelly bear  (14.01.22 16:06:31)
Çevirmeye takılmazsın ama çok tehlikeli. Gizli buzlanma var

  • mey17  (14.01.22 16:08:36)
Gidersin bir sey olmaz zaten zorunlu da degil.
Eskiden kar lastigi mi vardi daga cikiyorduk.
Yanina zincir al.

Kar yagdiysa ankara icinde yokuslarda sikinti olabilir.
  • divit  (14.01.22 16:11:45)
su an cok tehlikeli olur cunku ankara gercekten sogudu, geceleri -10'a yaklastigi oluyor bazen, gunduz de sicak degil. bolu filan daha fenadir muhtemelen.

  • der meister  (14.01.22 16:33:33)
Kesinlikle gitmeyin, Bolu ve civarı, bir de Gerede'yi geçtikten sonra gelen Cankurtaran geçidi kar ve buzlanma konusunda sorun yaratacaktır.
Gitmek zorunda kalırsanız da yanınıza zincir, çekme halatı ve eldiven (işçi eldiveni lastiğe zincir takarken lazım olacak) kesinlikle alın.
İyi yolculuklar şimdiden.
  • Asicanavar  (14.01.22 18:26:17)
Ankara'da bugün -7'yi gördüm, sabah kalkan arkadaşlarım -11 görmüş.
Kış lastiğiyle bile temkinli olmak lazım.

  • marla is in my head  (14.01.22 20:53:51)
Çarşamba günü arkadaşım gitti. Cankurtaranda kar-buzlanma vardı dedi. Kış lastiksiz gidilmez

  • housedaki topal doktor  (14.01.22 21:40:09)