Sözlük'te gündem olacak bir rezalet başlığı açmanın sırrı nedir?

Merhaba arkadaşlar,

Bir başlık açınca onun tutmasını sağlayan etkenler nedir? Yani birinin açtığı başlığa sayfalarca entry girilirken başka birinin açtığı başlığa "meh" dedirtecek sayıda entry giriliyorsa başlığı tutan arkadaş bunu nasıl sağlıyor? Başlığı açanın sahip olduğu takipçi sayısı falan mı belirliyor bunu?

Bunu şunun için soruyorum. Bir arkadaşın beraber çalıştığı şirket tarafından hakkı yendi ve rezalet başlığı açmanın yerinde olduğunu düşünüyorum. Ben açmayı düşünüyorum bu başlığı ancak çok aktif yazmıyorum, yazar olalı çok olmadı, sahip olduğum entry sayısı 20, zaten bunun 10 tanesi çaylaklık döneminde yazıldı. 1 tane de takipçim var.

Bu konu beni de ilgilendiriyor. Şimdi başlık açsam tutar mı tutmaz mı bilmiyorum. Arkadaşımın hakkını almasını ve şirketin özür dilemesini, diğer söz konusu şirketlerin de ibret almasını istiyorum. Başlığın başarılı rezalet başlıkları gibi tutmasını istiyorum. Ne yapmak gerekir? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

bilmem ne rezaleti ve başına tarih girersen mutlaka tutuyor zaten merak etme.

  • aeroknight  (13.01.22 19:48:53)
,

1. olta başlık açmak: kızların xxx olması, doktorların xxx olması
2. siyasi trollük: ekrem'in xx yapması, reis'in iyi yönleri
3. cinsel başlık: xxx'in yürek hoplatan pozları, asansörde yiyişen çift
  • dokunmakalbime  (13.01.22 20:40:24)
Gercek bir rezaletse ve gundem cok yogun degilse tutar.

Sahsi simarikliklarini ya da cok spesifik dertlerini de rezalet diye yazanlar var. Onlarinkini iplemiyor kimse.
  • brkylmz  (13.01.22 20:40:34)
gözlemlediğim kadarıyla sözlüğün hafiften canlı olduğu vakitlerde açılmalı (yine de bundan tam emin değilim), girişte özet geçilmeli, paragraf mantığına uygun yazılmalı. aralara tarih, görsel, belge vs eklenebilir.

  • isveperver  (13.01.22 22:13:25)