Mobil benzin işi Türkiye'de tutar mı?

Dubai'de ve Rusya'da gördüm. Bayağı kamyonetlerle veya minibüslerle gelip dolum yapıyorlar.

Burada tutar mı, özel izin vs. gerekir mi?

Bence izin gerekir, normal istasyon için bile kırk tane izin gerekiyor diye biliyorum. Akaryakıtta kar marjı zaten düşük, bir de bunu mobil şekilde müşteriye ulaştırmak karı daha da azaltacaktır. Tankeri güvenli şekilde saklamak, trafikte gezdirmek falan hiç olacak iş değil bence.

  • orient blue  (12.01.22 23:44:53)
Dubai'de niye var --> gelir seviyesi çok yüksek olduğu için servis sektörü abidik gubidik icatlar yapabiliyor
Rusya'da niye var --> kırsal kesim çok, coğrafya geniş, benzinci ağı düşük o yüzden olabilir.
burada neden tutsun? belki kırsal kesimde tutar bizde en ücra köyde bile bir benzinci var yani. hiç aklıma yatmadı.
  • roket adam  (12.01.22 23:46:58)
Yasal mevzuat şu an buna izin vermiyor. İleride verse bile münhasıran akaryakıt dağıtım bayii olan istasyonlar dışında kimse zaten satışını yapamayacak.

  • photo85  (12.01.22 23:53:25)
diğer ülkeleri bilmiyorum ama sanki türkiye'de istasyon çok var. 6 bin nüfuslu ilçe merkezinde 3 istasyon biliyorum.

  • ya ben lan neyse  (13.01.22 00:12:05)
bahsettiğinize benzer bir uygulama Türkiye'de tekneler için var.
Limana kamyonet gibi bir tanker gelip teknelere dolum yapıyor. Yasal imkanlar için bunu araştırabilirsiniz.
Sanki kırsal kesimde de tarımsal makineler için benzer bir durum hatırlıyorum ama emin değilim (biçerdöver vs. için).

Şehir içinde bana da tutmaz gibi geliyor.
İstanbul için konuşayım, zenginler sitedeki apartmanlarda yaşıyor, buraların otoparkına tanker sok çıkar harbiden dert.
Çok zenginler mustakil evde yaşıyor, onların da şoförleri vs. var, zaten kendileri doldurmuyorlar.
  • burfak  (13.01.22 10:03:06)
Bizde yasal oalrak büyük jeneratörler ve yakıt kullanan işletmeler için (fırın, fabrika vs) zaten tankerle servis hizmeti var.

Anadolu'da da mutlaka tarlalardaki jeneratörler, su pompaları, traktörler için yasal olmasa bile yakıt servisi vardır.

Şehir ya da kasaba merkezinde böyle bir servisin olması mantıklı değil bizde, adım başı istasyon var +1
  • John Bloor  (13.01.22 10:23:38)
fazla detaylandirmaya gerek yok, tutmaz.

  • cooperr  (13.01.22 10:36:58)