covidle alakalı bir arkadaşın sorusu

diyor ki
geniş bi ofiste 6 kişi çalışıyoruz. kişilerin arasında 2 metre var en azından.
genelde yaklaşılmıyor gerekmedikçe
bi kaç gün arayla 3 kişi pozitif oldu karantinaya girdi
bizde yani kalan 3 kişide bir belirti yok
benim bu durumda tiyatro sinema gibi yerlere gitmemde bir tehlike var mı
teşekkürler

bildiğim kadarıyla asemptomatik vakalar çok az. yeterli süre geçtiyse veya test negatifse gidilebilir

  • paintov  (12.01.22 17:47:16)
son hatırlatma dozunu olduysa maskeyle istediği yere girip çıkabilir temaslı olmasına rağmen. 5. gün test yaptırır negatıfse aynen devam, pozitifse karantina. semptom olsun olmasın. hatırlatma olmadıysa ve temaslıysa direkt karantina ama yine 5.günkü test negatifse serbest.

  • e mice  (12.01.22 20:42:54)
Bence insanları riske atmamak için 10 gün kalabalığa girmesin

  • photo85  (13.01.22 00:00:33)