[]

Elektrik Faturası - Tek zamanlı ve çok zamanlı tarife

Merhaba,

Enerjisa abonesi olarak elektrik kullanıyorum. Bina yeni ve akıllı sayaç var. Bugün online işlemlere girip fatura ayrıntılarına bakayım dedim, sözleşme tarife tipi "tek zaman" olarak gözüküyor. Fatura bilgilerine geldim, tüketim kısmında da "tek zaman tüketim bedeli" yazıyor. Akıllı sayaç olmasına rağmen ben sürekli gündüz tarifesi üzerinden mi ödedim bu faturayı şimdi? Ne yapmam gerekiyor?


 
Gündüz tarifesi değil de, tek tip zaman fiyatlandırmasıyla ödedin herkes gibi.

Özellikle başvurmazsan 3 zamanlı faturaya geçmiyorsun, bunun için özellikle başvurman lazım.

Ama kullanım saatlerin çok önemli, dikkat etmezsen aksine 3 zamanlıda daha fazla fatura ödersin.

Son faturada zaman dilimlerindeki kullanımına bak, gece kullanımı akşam kullanımından fazlaysa geçmek mantıklı.
  • John Bloor  (12.01.22 10:27:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.