araba silecek sorunu

merhaba,

silecekler artık iyi temizlemediği için 1 ay kadar önce değiştirmiştim. ancak şimdi de silecekleri çalıştırdığımda, öndeki sileceklerden soldaki, yukarı kalkarken kesik kesik atlama yapıyor, trrr şeklinde ses çıkarıyor, ancak geri silerken sorun yok.

değiştirmek dışında başka çözüm mevcut mu? (araç 308)

iyi günler.

Bana yeterince ıslak değilken çalıştırmışsınız gibi geldi. Cam kuru olduğu için kauçuğu camda kayamıyor

  • poliamid  (12.01.22 09:07:11)
Soğuk havalarda silecek suyu olarak sade su kullanmayın. Antifrizli ve kayganlığı iyi olan bir silecek suyu olmadan sileceği çalıştırmayın.

Arada bir ılık suyla silecek lastiklerini silin.
  • Abdurrahman  (12.01.22 09:14:17 ~ 09:14:30)
dün ve bugün yağmurlu havada çalıştırdım aslında. yan, sağdakinde sorun yokkken soldakinde oluyor sadece.

  • altinci nesil caylak  (12.01.22 09:28:43)
Birebir aynı ölçüde aldığına emin misin? Atıyorum normalde 650mm'dir sen 600mm almışsındır ondan da olabilir.

  • 10032007  (12.01.22 09:58:32)
Klipsini tam oturtamamış olabilir misiniz?çıkarıp yeniden bi takmayı deneyin isterseniz,”çıt” sesi gelmeden takılınca böyle sorun olabiliyor.

  • arenas  (12.01.22 10:06:24)
@10032007, ölçülerde sorun yok, 750/650.

@arenas, silecekler takılırken biraz zorlanmıştı usta. çıkarıp taktım bakalım ne olacak.

çözülmezse, kaliteli bir şey sipariş edip takayım bari.
  • altinci nesil caylak  (12.01.22 11:50:58)
Sileceklerle ben de epeyce uğraştım, hala da ilk günkü gibi olmuş değil. Bir süre sonra orijinali de olsa, bosch aerotwin de olsa, dandik bir şey de olsa atlamaya falan başlıyor. sorun camın kirli olması da olabilir. Doğru dürüst temizleyip elle pek hissedilmeyen, yapışıp sertleşmiş minicik kirlerden, pürüzlerden arındırmak gerekiyor.

  • orient blue  (12.01.22 13:05:48)
donunca yapisi bozuluyor ondan

  • The_Lollok  (12.01.22 15:56:17)
camı kil ve sabunlu suyla temizleyebilirsin. wd40 türevi markaların silicone lubricant ürünlerini sileceğe de sıkabilirsin. youtubeda videoları var.

  • olutaklidi  (12.01.22 18:03:51)