Evden Beton Masa Nasıl Çıkar???

merhaba,

korona doneminde kiz arkadasimla beton masa yaptirmayi denedik ve oldu.
ama oldukca agir oldu. simdi yeni masa aldik ve bunu nasil cikartabilecegim hakkinda hic bir fikrim yok.
tam bir gerizekalilik oldugunun farkindayim fakat nasil cikartabiliriz fikirlerinizi bekliyorum.
kirilmasin diye icinde ustte ve yanlarda boylamasina 2 tane demir de var.

isteyen olursa ucretsiz alabilir.

dedigim gibi oldukca agir:)

Hilti lazim onu kirmak icin.
Abi nereden gordunuz de yaptiniz ilk kez duyuyorum bu kadar sacma bir seyi

  • divit  (11.01.22 16:18:10)
kapıdan geçiyordur ve asansöre sığıyorsa şöyle taşınabilir

urun.n11.com
  • freebird5406_2  (11.01.22 16:22:55)
yan yatırıp kapıdan önce bir ayağını sonra üst kısmını sonra diğer ayağını geçirceksin. anca öyle çıkar.

harbiden çok saçma bi şey olmuş ama ya.
  • jelly bear  (11.01.22 16:25:34)
AHAHAHAHAHAHA duyuruyu favorilere ekledim, arkadaşlarıma atıcam. :F

divit +1 bu arada, kırın gitsin ama zemine zarar vermemeye çalışın. :F
  • rahip janick  (11.01.22 16:28:51)
:))))))))
Çıkartınca ne olacak peki?
Apartman yönetimi ile konuşun belki bahçeye koyarlar. O çöpe atılabilecek bir şey de değil
  • kisa  (11.01.22 16:35:14)
Nasıl bir şey yaptınız cidden anlamak zor.
Bazıları mekanda fazla gördüğü kolonu bile kesiyor genişlik için(!)
Hayvancağız bile
-abi halimize bir bak.. der gibi :)

Böyle bütün halde dışarı çıkma imkanı olsa bile insanların tuhaf bakışına kırmayı daha çok yeğlerim .
  • Erva  (11.01.22 16:36:17)
Valla çıkartmak büyük dert, kaç kilo olduğunu tahmin etmek bile istemiyorum. O tekerlek ayaklar falan dayanmaz buna, kaldı ki dayansa bile asansörün sınırını aşar ve kapıdan da biraz zor geçecek genişliği var.

Yan tutup önce bir bacak desek, bunu taşımaya kaç yiğit gerekir bilemiyorum. Belki küçük bir vinç gerekir :)

Şaka bir yana bu gerçekten zor çıkar, çıksa bile ne yapacaksın, ancak site izin verirse bahçeye bir yere koyarsın. Bu çöpe bile atılmaz. Bunu parçalasan bile inşaat atığı sayacaklarından çuvallayıp belediyeye haber vermen gerekir.

Valla zor iş.

Gelelim öneriye, evin içinde hilti falan olmaz, beton kesicisi olan birisi bulacaksın, gelecek taşınabilir büyüklükte kesecek ve belediyeye haber verip atacaksın. Arada da cebinden bir masa parası daha çıkacak.
  • yeninesiltupcu  (11.01.22 16:42:11)
Bedavaya verilen koltuk için evinin kapısına nakliye bekleyen varken beton masayı kimse gelip almaz. Masanın altına ortalığı batırmamak, zemine zarar vermemek için yumuşak bir şilte sereceksin, balyoz ya da murç ve çekiç yardımıyla girişip kıracaksın.

  • Tutkun  (11.01.22 16:46:27)
isteyen olursa ücretsiz alabilir mi :)
bunu kırıp, hafriyat çuvallarına doldurup evden çıkarmak için 300 liradan aşağı isteyen işçiye enayi derler.

  • dadasalon  (11.01.22 16:52:05)
masa oraya nasıl girdiyse öyle çıkamıyor mu?
evin salonunda çimento karıp kalıba döktüğünüz olasılığı düşünmek istemiyorum :)

  • evde liyakat kalmamis  (11.01.22 16:52:16)
kusura bakma hocam, cidden güldüm. musalla taşı gibi :) gelip almaları karşılığında bir camiye bağışla. başka kimsenin işine yarayacak bir şeye benzemiyor.

  • draconas  (11.01.22 16:54:23)
son derece saçma bir karar olduğunun farkındayım:):) korona zamanı aklımıza gelen çılgın bir projeydi. internette örnekleri var. Evimiz giriş katta, apartmanın bahçeside var.

dibine kadar alay edileceğini bildiğimiz için yönetime vs. de soramıyoruz. apartmanın önüne vinç gelecek ve balkondan vinç ile çıkartmak zorunda kalacaklar ve tüm türkiye'ye rezil olacağız diye düşünüyorum:)

fikir buralarda gezinirken ortaya çıktı.

tr.pinterest.com
  • onursensoz  (11.01.22 16:56:12)
masanın en boy yükseklik ve kalınlığını yazın.

kabaca bir ağırlık hesabı yapalım belki bi çözüm buluruz.

tabi kullandığınız demirin de çapı önemli.

alçı çekip saten boya atsaydınız belki beton olduğunu söylemeden letgo'ya falan ücretsiz masa olarak ilan verebilirdiniz.
  • killerbee  (11.01.22 16:56:16 ~ 16:59:08)
Bir tane kaykay alın. Masayı ters çevirip kaykayın üstüne koyun. O şekilde iterek çıkartırsınız. İki kaykay olursa daha iyi. Kırmak gibi bir hata yapmayın bence. İnşaat pisliği çıkar. Şantiye gibi olur ev.

  • dissendium  (11.01.22 17:04:56)
Gercekten hayatimda gordugum en acayip seylerden biri, nerden akliniza geldi, insan hayret ediyor.

Eger hakikaten salonun ortasinda kendiniz yapmadiysaniz, nasil girdiyse oyle cikacak diye dusunuyor insan. Yani ihtiyaciniz olan sey insan gucudur o durumda.

Yok hakikaten cimento karip kendiniz yapip boyutunu falan kapidan gecemeyecek sekilde yaptiysaniz, akil alir gibi degil. Kirmak tek cozum sanki. Ya da veranda kapisi falan varsa onu sokseniz? Sonra tekrar taksaniz (?)

Eger her yerden geciyorsa ve tek sorun agir olmasiysa internette mobilya tasima aparati diye satilan krikolu gibi bir cihaz var. Alti tekerlekli gibi birkac parca var onlari takiyor buzdolabi falan tasiyorsunuz. Onu bir deneseniz? Pahali birsey de degil zira.
  • sopiro  (11.01.22 17:11:26)
bi ebatlarını versene lütfen, bakalım yaklaşık kaç kiloymuş?
asansör yük asansörü mü, 3 kişilikse patlamasın
<density of lightweight concrete is 1750 kg/m3.>
  • comp  (11.01.22 17:11:38)
şundan al. altına koy, sürerek çıkar.

www.hepsiburada.com

600 kg taşıyor 4 tane. bundan 2 tane alırsan rahat taşırsın bir solundan bir sağından.
  • gabe h coud  (11.01.22 17:20:23 ~ 17:21:19)
bu arada, hareket ettirince ortasından kırılacak gibi duruyor. betonun içinde inşaat demiri yok mu?

şimdi gördüm. 2 demir yetmez ona. hareket ettirince kırılır büyük ihtimal.
  • gabe h coud  (11.01.22 17:25:22 ~ 17:27:18)
hilti ile kıracaksın hocam başka çare yok. altına korumak için şilte gibi bir şey koyarsın artık ne kadar korursa zemini. iyi parçalarsanız da çuvallara doldurup atacaksınız. hilti ile iki üç vuruşta parçalanır zaten o. sonra parça parça götürüp atacaksın yapacak bir şey yok.

daha önce hilti kullanmadıysanız bulaşmayın sağınızı solunuzu sakatlarsınız. inşaat işleri yapan birinden yardım alın.
  • syozkn  (11.01.22 17:39:40)
kırmak falan neyse de, ben duvara 1 delik deliyorum, elektrik süpürgesi tutuyorum, ona rağmen her taraf toz içinde kalıyor, sizin durum nasıl olur hiç bilemedim.

  • killerbee  (11.01.22 18:18:08)
vinci falan boşver hocam çağır bir hiltici 300-400 lira ver parça pinçik etsin 15 dakikada, sonra çuval çuval aşağı indirirsiniz. bunun tek parça dışarı çıkması imkansız, çıkarmaya çalışırken çat diye kırılırsa üstüne bi de sakatlık olur ne gerek var.

  • roket adam  (11.01.22 19:06:28 ~ 19:07:02)
Hilti fikri +1

Ayrıca kimse bunun kalıbını sormamış, hikayenin o kısmını da merak ettim. Lütfen konuyu silmeyin ve güncelleyin.
  • mayday  (11.01.22 19:45:01)
tek sansin hilti +1

  • cooperr  (11.01.22 20:37:47)
kedi kumuna iseyen adamdan sonraki en saglam duyuru bu sanirim :D hahaha beton masa nedir abi :D

el cevab: hilti +1
  • nibba  (11.01.22 20:41:27)
olağanüstü bir duyuru : )))))))))))))))))

hilti+1
  • rewlack  (11.01.22 20:41:58)
Öncelikle fikrinizi hayata geçirdiğiniz için tebrik etmek istiyorum. Diğer arkadaşların yazdığı kadar saçma bir şey olmadığını düşünüyorum.
İnternette gördüğünüz, beğendiğiniz fikri kendiniz de yapmışsınız, bence çok güzel bir şey. orijinalliğine diyecek bir şey yok.

Beton masa tablaları bence güzel duruyor. Neden bu kadar saçma bulduğunu anlayamadım arkadaşların.

Taşınma şirketlerine danışmanı öneriyorum. Ucuz olmaz ama en azından gerekli kas gücü konusunda yardımcı olurlar.
  • burfak  (12.01.22 07:58:20)
Herkes Hilti demiş ama onu zor bulursun bir de aşırı kaçar. Onu yerine bulabildiğin en büyük matkap ucu ile minik minik delikler açman gerekir masa üzerinde ve bir murç çekiç vasıtasıyla artık kaç parçaya bölünmesi gerekiyorsa o şekilde bölünebilir. Delerken dikkatli ol birden çökebilir, altına bir şey koymakta fayda var.

  • rhollor  (15.01.22 14:42:40)
masanın altına yorgan yastık koyun. sonrasında da bır tane balyoz alın ve ortadan bam gum kırın. dısarıya da boyle tasırsınız ancak.

  • brazzerstaki kel adamin yegeni  (15.01.22 14:47:46)
ne oldu bu masa çıktı mı evden?

  • komando kani var bende  (19.01.22 19:38:10)
Herkese merhaba, baya merak eden olmuş masanın durumunu:) geç editliyorum kusura bakmayın. Soru başlığına editleyemedim kusura bakmayın.

Yeni masayı eve getiren ustalar (2 kişi) ertesi gün hiltiyle geldiler.
Öncelikle masayı yan yatırıp (ki en zorlu kısım) hiltiyle birkaç yerden girip masayı parçaladiktan sonra molozlari çuvallara koyup gittiler.
Moloz çuvallarini belediye aldı.

Beklediğimizden çok daha kolay oldu ve neredeyse hiç toz çıkmadı.

Ben ise bu hatamdan gerekli dersleri çıkararak daha hafif ve taşınabilir bir beton
masayı nasıl yaparım diye düşünmeye başladım:) buradan bizi anlayan tek kişi olan burfak'a teşekkürler
  • onursensoz  (28.01.22 22:25:27)
Kalıbında hikayesi şöyle;
Bi marangoza gidip fikrimi anlattim. Adam çok gaza geldi. arayan arkadaşlarına betondan bı masa projesine giriştik bi arkadaşla vs. anlattı sürekli:) ve tek parça halinde masa seklinde bı kalıp çıkarttık pürüzsüz ahsaplarla. Daha sonra kalıba beton dökecek bi usta buldum ve marangozla tanistirdim. Bunlar aralarında konuşup kalıbı geliştirdiler. daha sonra evdede yerinde betonu döktük:) ustalar çok kötüydü bu arada ama iş bittikten sonra WhatsApp hikayelerinde betondan sehpa vs gibi eşyalar satmaya başladıklarını gördüm:)

  • onursensoz  (28.01.22 22:38:49)