Diş sıkma için koruyucu aparat (plak) nerden, nasıl alınır?

Gerginlik ve stresten dişlerimi sıkıyorum.
Dişlerimde aşınma ve dolayısıyla hassasiyet oluştu.

Gerginliğim muhtemelen bir süre sonra geçecek. Geçmezse psikolog veya psikiyatriste gideceğim.

Bu süreçte dişlerim daha fazla yıpranmasın diye yatarken kullanmak üzere dişlere takılan o aparattan kullanmak istiyorum.

Eczaneye sordum, bizde satılmıyor, dediler.

Nerden alabilirim? Bu aparat için dişçiye ya da psikiyatra gitmeli miyim?

dişçiye gidip ölçü aldırmanız lazım ki ağzınıza uygun yapılsın.

  • rose parks  (10.01.22 23:36:21)
bunun birden fazla yolu var

psikolojik olarak stresli kaygılı isen dişlerini bu yüzden sıktığını düşünüyorsan pskiyatr hafif bir ilaç yazabilir

diş hekimine gidersen yanaklarına masater botoks uygulayabilir, bu kalıcı değil ve basit bir uygulama, dişlerinde bozulma olmuşsa plak önerebilir

gece plağı diye aratırsan internette bir seçenek daha var
  • freebird5406_2  (10.01.22 23:46:23)
ortodonti yapan diş klinikleri bunları üretiyor

  • sttc  (11.01.22 01:06:23)
İdeali dişinize uygun olanı yaptırmanız, ama geçici dediğiniz için belki internette satılanları deneyebilirsiniz bir süre.

Magnezyum takviyesi de işe yarayabiliyormuş.
  • hair freak  (11.01.22 07:01:38 ~ 07:02:02)
Diş hekiminde ölçü aldırıp yaptırmanız gerekli.

  • thewhitewolf  (11.01.22 09:20:01)
Dis hekimi su ana kdar olusmus zarara gore uygun malzemeli/dolgulu aparatlari siparis eder. Size uygun olcuyu de alir.

Mesela bir taraf fazla asinmissa o tarafi daha koruyucu sekilde siparis eder vs.
O yuzden dis hekiminize danisin.
  • kuehles blondes  (11.01.22 10:25:25)
  • cptxxx  (11.01.22 13:22:01)
böyle bir aparatı sakın kafanıza göre almayın, dişlerinizin şeklini bozarsınız. diş hekimi ölçü alsın, alınan ölçüye göre hazırlatsın.

  • co2s2  (11.01.22 15:02:02)