Pcr test sonucu çıkana kadar izolasyon devam eder mi?

Dün gece 1 de test verdik. Hala sonuç çıkmadı. Mesajda diyor ki 18 saatle 48 saat arasında sonuç çıkar.
Testi yaptırdığımız hastanenin yorumlarına baktım. Herkes isyanda. 48 saatte çıktığı bile olmuş.
Sağlık bakanlığının mesajı da diyorki bu gece 00.55 de izolasyon biter.

Ee yarın işe gitme zamanına kadar çıkmazsa nolcak?

Sanırım öyle bir salmış durumdalar ki kimse umursamıyor. Geçtiğimiz hafta pozitif çıkan teyzem, dün gece tekrardan test yaptı ve hala pozitif. Ancak Hayat eve sığar uygulamasında risksiz olarak gözüküyor. Eğer pozitifsen ve izolasyon süren bitiyorsa, yeniden yaptırdığın test pozitif olsa bile izolasyonda değilsin artık.

  • topraam  (10.01.22 23:00:40)
7.günümde hala pozitif çıktım, aradığımda 7.günde izolasyon bitiyor pozitifte olsanız bulaşıcı olmadığı için risksizsiniz dendi. İşe gidilicek, tabi iş verenin opsiyonunda.

  • eja  (10.01.22 23:43:30 ~ 23:43:48)
Sorum yanlış anlaşılmış. Bu daha ilk testim. Test çıkana kadar izolasyonda olduğum için işe gitmedim bugün 1 günlüğüne. Bu gece izolasyon bitiyor. Ama sonuç hala çıkmadı. İş saatine kadar sonuç çıkmazsa yarın işe gitmem gerekir mi ? Yoksa test sonucunu mu beklemem gerek.

  • lapris  (11.01.22 00:34:27)
Sonuç beklemeniz gerek. Pozitif olup işe gitme riskiniz var.

  • ceketimi alip cikcam  (11.01.22 01:17:08)
Evet gidilmiyormuş. 42 saat oldu hala çıkmadı sonuç.

  • lapris  (11.01.22 17:16:01)