[]

Kredi çekmek vs dolarla borçlanmak

Hemen bugün 150k ihtiyacınız olsa bunu size verebilecek birinden dolar cinsinden mi almayı tercih edersiniz yoksa kredi mi çekersiniz? Aylık 2’den aşağı kredi görmedim mesela.

Kredi 36 ay ya da 30 aylık olacak.
Dolarla borçlandığınız kişiye isterseniz aylık ödeme yapabileceksiniz isterseniz biriktirip 30-36.ayın sonunda verebilirsiniz.

Bunlardan hangisi en mantıklı olan?

 
dolar bu ülkede çok risk. ben tl borçlanmayı seçerdim.


  • jelly bear  (10.01.22 13:31:03) 
***gelirin döviz değilse dövizle borçlanmayacaksın***
gelirin dövizse bile dövizle borçlanmak bir çok durumda saçma olabilir.

  • roket adam  (10.01.22 13:44:50) 
enflasyona gore kredi faizleri hala uygun, yabanci para ile borclanmanin hicbir mantigi yok.


  • bay b  (10.01.22 14:24:23) 
asla böyle bir riske girilmez. büyük bir kumar bu. tl ile kazanırken dolar ile borçlanmak, kime sorarsan sor saçma der.

belki çıkacak, belki 3 sene sonra 10-12 lira olacak ama dediğim gibi bu bir kumar. doların 18-20 liraya çıkarken gireceğin krizleri düşün. tl ile borçlan, kafan rahat olsun.
  • ahm1  (10.01.22 15:25:04) 
düzenli geliriniz dolar euro pound vb. üzerinden değilse döviz üzerinden borçlanmayın.


  • gkhncnzdgn  (10.01.22 15:59:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.