Metaverse'den arazi satın aldınız mı?

Central parktan göl kenarında 3 parsel satın aldım. Para çöp olursa da umrumda değil açıkçası.

Hayır.

  • himmet dayi  (09.01.22 21:19:40)
hayır. almayı düşünmüyorum.

nft de almadım.

yılların cocincisiyim.
  • dafuq  (09.01.22 21:21:40)
Hayır.

Tuhaf olan ise bu işlerde başı çekenlerin, sistemi kuranların bizzat gerçek dünyadan arazi satın almaları. Sebebini tam olarak bilmiyorum ama geleceğe odaklı tarım burada öne çıkıyor ve özellikle yeraltı tarımı ve dikey tarım.
  • Erva  (09.01.22 21:27:19)
Hayatımı borsadan kazanıyorum.

Almadım, kesinlikle almam. Arzı sınırsız olan bir şey değerli olamaz.
  • hayirsiz  (09.01.22 21:34:25 ~ 21:35:04)
ne bitcoin aldım, ne cennetten arazi ne de metaverse arazisi

  • killerbee  (09.01.22 21:53:40)
ben de ne çiftlikbanktan bir şey aldım ne megaholdingsten bişi aldım ne coin aldım ne metaverseten bişi aldım ne de nft aldım.

  • AlsterWasser  (09.01.22 21:56:41)
Hayır almadım.

  • pembe mezarlık  (09.01.22 22:14:54)
@hayirsiz arzının sınırsız olması doğru bilgi değil. Arz sınırlı. Bir meta var ve o metadaki parsel adeti belli.

  • birmilyonunvarmi  (09.01.22 22:35:07 ~ 10.01.22 08:37:25)
VR/AR teknikojilerinin gelecegine inanıyorum, güveniyorum ama metaverse arazisi gibi absürt bir konsepte asla para yatırmam.

  • chavezding  (09.01.22 22:36:00)
Algılayabildiğimin, tecrübemin, bilgimin ötesinde ve ebatlarında bir şey. O yüzden uzak duruyorum. En basitinden atıyorum central Park’ın çevresinden arazi aldık ama tek bir evren yok/ olmayacak. Kim bilir hangi evrendeki central park ve çevresi değerlenecek.

  • not sure if serious  (09.01.22 23:57:32)
facebook satarsa sınırlı, google satarsa sınırlı, ama ikimizden biri satarsa sınırsız, eksik ifade etmişim. hayırsız world 1, hayırsız world 2, hayırsız world 3 diye gider. şu anda olan bu, kafasına göre herkes saçma sapan bir script kurup dünya haritası üzerinden metaverse arazisi satabiliyor.

Bana kalırsa metaverse evreni ile dünya haritası aynı olmayacak, yeni haritalar oluşturulup oralardaki yerler ve eşyalar para ile alınıp satılacak, aynı online oyunlar gibi.

Coinleri kaçırdım, bunu kaçırmayayım diyen kesimi kazıklıyorlar gibi gözüküyor.
  • hayirsiz  (10.01.22 00:03:12 ~ 00:07:33)
"Zamaninda Mirc'tan oda satin almak gibi bir sey"

Bu yoruma cok gulup hak vermistim :)
  • brkylmz  (10.01.22 00:19:06)
Kripto paralarla çok alakalı biri olarak şunu söyleyebilirim ki. Hayır. Piyasada yüzlerce arsa satan proje türedi. Hepsi de aynı yerden arsa satıyor ama kendi platformunda. Mesela adam projesinde kız kulesi satılık 1 dolara. Digerinin projesinde aynı kız kulesi 500 bin dolar.
Adamlar google mapstan haritayı çekiyor. Sonra yazılımcı bunları bölgelere bölüyor. Sonra alın hadi size arsa diyorlar. Yüzlerce böyle oluşum var. Bunların ortaklaşması mümkün olmadıgı için ve tüm dünyayı bu elemanların 3d nodellemesini yapamayacağı için bu iş çöp

  • limonlu eksi  (10.01.22 07:26:10)
IT sektöründe olan biri olarak acayip bir scam olduğunu düşünüyorum metaverse olayının. Para çöp olursa da umrumda değil diyen milyonlar sayesinde adamlar resmen 1 milyon kişiden 10 dolar toplamak gibi bir model yapıp parayı kırıyorlar :)

(bkz: #129605053)
  • roket adam  (10.01.22 09:20:18)