Özel anaokulu ücret ve kayıt dondurma

Kızımı eylül ayında bir anaokuluna verdim ve memnundum fakat hem bu ay artan vakalar hemde hasta olmasi sebebiyle Ocak ayında göndermeyecegimi ve ücret odemeyecegimi bildirdim.aslinda 1 aylık kayıt dondurma istedim
Fakat kurum bana kayıt dondurma olmadığını dilersem ceza şartı olmadan kayıt silesilebileceklerini söylediler.1 ay sonra yer olması durumunda tekrar kayıt olabilirim ama yer olmaması ihtimali de çok yüksek.ne yapılabilir acaba tecrübeli arkadaşlar var mı acaba?

MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği MADDE 18 b bendi. 30 gun ozursuz devam etmeyen cocugun kaydi silinir. Okul yonetimi yonetmelige uygun olarak kaydi silebilir. Okul oncesinde kayit dondurma secenegi yoktur. Sizin yerinize sirada bekleyen eminim birileri vardir, sirada bekleyeni arayip hemen kayit alabilirler.

  • dedim ben sana  (08.01.22 09:31:17)
Anaokulunda kayıt dondurma olmaması çok normal. Yapanlar var ama çok nadir. Ama size güzel bir opsiyon sunmuşlar bir yıllık ödemeyi yakanlar da biliyorum. Ben olsam okuldan memnunsam bir ayı öder fakat göndermezdim, risk almazdım dolar mı dolmaz mı kontenjan diye. Çocuğun anaokuluna uyum sağlaması çok kıymetli bu dönemde. Tabii şehrinize bağlı. Bulunduğum yerde 8-9 anaokulu var veliler bıkmış durumda çoğundan ikisinin kapısında özellikle de iki öğretmende kuyruk var. Diğerleri ile ilgili duyduklarımız inanılmaz, çocuğu bağıra çağıra azarlayan, görmezden gelen, neler neler…
Ama büyük şehirdeyseniz ve başka alternatif varsa kayıt sildirip dönrmin kalanını kurs, oyun grubu, workshop gibi şeylerle geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız bir ay göndermeyin olup bitsin, yapın o ayın ödemesini.

  • kullanıcıadımbuolsun  (08.01.22 09:33:24)
Teşekkürler yanıtlar için

  • grinito  (08.01.22 11:48:20)