bedelli

temmuz 2022 de tecilim bitiyor. uzun dönem zaten yapmayacağım. ama önümüz seçim. tezsiz yl başlayıp 2 sene daha tecil ettirsem bedelli askerlikte 28 gün şartının kalkması veya paranın düşmesi söz konusu olur mu sizce?

*bonus soru. temmuzda tecil bitiyorsa son güne kadar başvuru yapabilir miyim yoksa belirli dönemler var mı başvuru için?

bunun cevabını ülkede kimse bilmiyordur. evet malum kişi bile bilmiyordur çünkü zaman neyi getirecek belli değil. o yüzden ilk soru biraz zar atmak gibi.

2. soru içinse, canın ne zaman istiyorsa o zaman başvuru yapabilirsin bu sadece senin tercih ve celp dönemini etkiliyor.
  • ilgeru  (07.01.22 22:23:45)
bununla alakalı hiç bir gündem yok. ikisinin de olacağını hiç zannetmiyorum.

  • roket adam  (08.01.22 00:22:31)
son getirdikleri sistem biraz herkesi tatmin edecek cinsten bir şeydi. para varsa 28 gün, yoksa 6 ay vs neyse işte. sistemi bir de bilmem ne memurunun maaşına sabit hesaplama yaptılar. her 1 ocak ve 1 temmuzda fiyat değişiyor. sistem oturuyor gibi o yüzden ben yakın zamanda pek değişeceğini düşünmüyorum. fiyatı da 50 bini geçti son zamla ama memur maaşına endeksli diye oradan bir indirime de gidilmez gibime geliyor.

  • senolll  (08.01.22 01:25:58)