Bu zımbırtı nedir aga?

Yeni mouse aldım pil yerinde şöyle bi zımbırtı var ne işe yarıyor koparmaya çalıştım :) kopmuyor da? Kullanamıyorum adamakıllı bununla. Me yapmak lazım? İlk defa görüyorum bunu

Foto yok

  • kisa  (07.01.22 09:00:55)
muhtemelen pilin altında uzun gibi kağıdı diyorsun, ben alttan çekince piller kolay çıksın diye koyuyorlar diye düşündüm hep :)

  • passion rules the game  (07.01.22 09:04:42)
Fotoğrafı görmeden söylüyorum: Pili çıkarmak için kullanabileceğin bir şey o. Onu tutup çekince pil çıkar. Başka bir numarası yok.

  • himmet dayi  (07.01.22 09:04:51)
pilin mekanizmayla bağlantısını kesen bi kağıt parçası bu. olur da alet bir şekilde çalışır sonra pilini kendi kendine yer diye koyuyorlar sanırım :D çek kopar gitsin.

  • theseachange  (07.01.22 09:23:50 ~ 09:24:07)
Pil kapağını aç onu çıkar bitsin bu iş

  • kisa  (07.01.22 09:30:00)
pilin altına koy, daha sonra dürüm gibi sar kapağı kapat, daha nasıl anlatsam bilemedim :))

  • passion rules the game  (07.01.22 09:31:32)
çek onu, pil temas etmeyip bitmesin diye konan bir şey o.

  • duster  (07.01.22 09:38:02)
Asılıyorum ya kopmuyor namussuz be ya

  • bi anlatabilsem dunya degisir valla bak  (07.01.22 09:53:53)
Eğer yukarıda yazanlar gibi ben de doğru anladıysam, onu koparırsan sonra pil değiştirmek için çok uğraşırsın.

Kaliteli ürünlerin pil yuvasında bu bant/kordon zımbırtısından olur, altta kalır üstüne pilleri yerleştirirsin.

Sonra pil değiştirmek için bu bantı çekersin ve piller kolayca çıkar, koparma sakın.
  • John Bloor  (07.01.22 10:01:50)
Bence o içindeki pil bitmesin ürün raftayken diye konan, devreyi kesen yalıtkan. onu çekince pil temas ediyor. Rahatlıkla çıkması lazım

  • kisa  (07.01.22 10:08:06)
Aha mouse kırdık be

  • bi anlatabilsem dunya degisir valla bak  (07.01.22 10:08:46)
Eskiden teyplerde olurdu, pili cikarmak icin ufak kurdele iste.

  • divit  (07.01.22 10:09:46)
bendeki hp mouse'ta var ya o. pilleri çıkarmak için diye düşünmüştüm ben de. ilk pili koyuyorum, sonra bu bandı alttaki pille üstteki pilin arasında kalacak şekilde tutup üstüne ikinci pili koyuyorum, iyice kısalıyor zaten kenarda kalıyor. bu kadar mevzu edecek, mouse'u kıracak bir şey yoktu. :F

  • rahip janick  (07.01.22 10:24:38)