[]

Kombi su basıncı sürekli artıyor (tamir)

Sabah mutfağı su basmış. Baktım, basınç 3 civarı. Hemen basıncı düşürdüm. Sonra baktım, tekrar artmış. Düşürdüm ama ana su giriş vanasını her açışımda yavaş yavaş arttığı için şu an su girişi kapalı. Şimdi bu sorunun iki muhtemel sebebinden bahsediliyor: 1) su basma vanası arızası (şu alttaki ufak vana) 2) plakalı esanjör arızası. Ya biri 50 lira diğeri 750 lira. Elimden geldiğince kendim yapmak istiyorum çünkü bu mesele işçilik dahil bana 500-1500 liraya patlayacak. En azından sorun şu ufak su basma vanasında mı, o bozulmuş da kapalı olmasına rağmen halen ufak ufak kombiye su mu kaçırıyor nasıl anlarım? Ya da sorun esanjörde ise nasıl tespit ederim? Basit bir azot gazı basma sorunu olabilir mi? Ortada bir şey yokken bir anda oldu, acayip canım sıkkın.
Not: kaloriferi çalıştırmadan oldu bu. Sadece sıcak su açık 1 senedir. 
Ben de de geçen sene sonlarına dogru bu sorun olmuştu. Genleşme tankında kaçak varmış. Onu değiştirdiler düzeldi. 1500 lira tutmuştu. Bu da benden ek bilgi olsun.


  • limonlu eksi  (07.01.22 07:44:13) 
genleşme tankı +1. havası boşalmış olabilir veya kaçak olabilir. onun için pompası lazım siz yapamazsınız diye düşünüyorum.
not: tamirci değilim yeni başıma geldi.

  • delidiyorum  (07.01.22 08:31:23) 
Büyük ihtimalle genleşme tankında hava azalmış.
Azot gazına gerek yok normal hava bastırabilirsin genleşme tankına. 50 ile 100 lira arasına yapılıyor.

  • kararsızataletfilozofu  (07.01.22 08:56:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.