[]

Su Faturası?

Neden sürekli yüksek gelir? (Apartman rekoru:)
Kullanımda farkettiğimiz bir anormallik yoksa:

- Çamaşır makinesi belli günler kullanılıyor (Her gün değil)
- Bulaşık makinesi var ama bazen elde yıkanıyor/durulanıyor (suyun çok açılma eğilimi var ev ahalisi tarafından, belki bu olabilir)
- Sifonlarda bilinen bir kaçak yok ama ailecek çok su içiliyor :)
- Yaz olmadığı için herkes günde birkaç kez duş almıyor, normal standartlarda
- Öyle halı yıkama, yer/cam silme olayları yok, silme etkinlikleri 2-3 haftada bir (yazın her gün vileda yapılırken fatura çok daha azdı)

Teşekkürler:)

 
sifonlarda bilinmeyen bi kacak vardir.


  • in vino veritas  (06.01.22 17:05:16) 
merkezi sistem ısıtma kullanıyorsanız ya da apt su deposundan daireye gelen depo bağlantısı varsa bu bağlantıların vanaları açık kalırsa daireden geri besleme yapar faturası size yazar.
benim bir kere başıma gelmişti. varsa kontrol edin. sürekli sistemi besliyor olabilirsiniz.

  • erty_ksk  (06.01.22 17:13:44) 
evde olmadığınız bir gün evden çıkarken sayaça bakın, döndüğünüzdeki değerle kontrol edin kaçak var mı anlamış olursunuz. Bunun dışında gerisi sizin su harcamanız.


  • nuevo  (06.01.22 17:17:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.