[]

İhracat Teşvikleri

Selamlar,
Kuruyemiş ve kurutulmuş sebze-meyve ihracatı ile ilgili teşviklere nasıl başvuru yapabiliriz? Herkese verilir mi bu teşvikler? İlla bir danışmanlık firması ile çalışmak daha mı iyi olur? yoksa boşuna para kaybı olarak mı bakarsınız? 
bilmiyorum daha önce gördünüz mü ama şöyle bir site var: kolaydestek.gov.tr


  • meiyisi  (05.01.22 15:15:32) 
bulunduğunuz ilin ticaret ve sanayi odasına gidin, ihracat destek birimleri var size yardımcı olurlar.


  • ismailond  (05.01.22 20:11:23) 
meslek kolunuzla ilgili ihracatçı birliğini bulun. zaten destekler bir nevi onların ön onayından geçiyor. yani bakanlık ihracatçı birliğinin kontrolünden geçmeden ödeme yapmıyor.

bunu yanında ödemeler epey geç (9-11 ay) yapılıyor, iş planınızı buna göre yapmayın.

danışmanla ödenen desteğin %10u gibi anlaşabilirseniz gayet iyi. zamanla işi çözünce, mesela 1 sene sonra filan danışmansız devam edersiniz.
  • kaptankedi  (05.01.22 20:48:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.