Eski arabaların parçaları yetkili serviste var mıdır?

1995 golf'e bir parça arıyorum. Sanayide bulamadım.
Servisten parça bulunur mu? Nasıl oluyor servisi arayıp
Yedek parçaya bağlanıp soruyor muyuz?
Lokasyon:izmir

servise söylersen kendilerinde yoksa getirtir ve sana pahalıya satar. parçanın kodunu biliyorsan yurtdışından kendin getirtebilirsin ya da vw yedek parçası satan bir yerden sipariş geçirtebilirsin.

  • false pretension  (04.01.22 23:59:03)
Araçla ilgili Face gruplarına bakabilirsin

  • Erva  (05.01.22 00:12:36)
Çıkma veya muadil bulunur(farkı üreticilerden). Ne lazım ?

  • kimlanbu  (05.01.22 01:12:40)
Facebook+11

  • westblack  (05.01.22 08:33:08)
İzmirde S.Nezir'e sorun bir de.

  • alaimisema  (05.01.22 09:03:12)
genelde orjinal serviste olmaz ama izmirde büyük bir parçacı var onda vardır. adı aklıma gelmedi.

  • mikahakkinen  (05.01.22 10:13:39)
Sanayide yoksa serviste asla olmaz, 30 yaşında arabanın parça stoğunu tutmazlar, çok kullanılan bir sarf malzemesi değilse.

Ha ama silsile yoluyla istek yaparlar, servis>ana servis>distribütör>almanya derken bir şekilde bulur getirirler.

Forumlara ve facebook gruplarına da sorun, Bulgaristan ya da Yunanistan'dan da getirtilebilir.
  • John Bloor  (05.01.22 10:34:58)
cevaplar için teşekkür ederim. bana şu lazım:
www.mecatechnic.com

arka stop lambasından su alıyor. söktüm içindeki sünger conta eskimiş. sanayide bulamadım. nasıl hallederim bilemedim. yabancı forumlardan parça kodunu buldum. 1h6 945 191
yurtdışından getirtecek kadar vaktim yok çünkü araba su alıyor. oradan giren su arka koltuğun altına doluyor.
  • ykyt  (05.01.22 11:22:29)
Sanayide yoksa serviste hic olmaz+1
Servis siparisle temin eder ama yukarida dediklero gibi pahaliya patlar. Sen internetten araştır bu parçayı. Cikma bulursun illaki turkiyenin herhangi bir yerinde.

  • stavro  (05.01.22 11:30:56)
Bir aracın seri üretimi bittikten sonra yedek parça garantisi 10 yıldır. Ana sanayinin tedarikçilerinden talebi bu yönde. 95 model golf'ün seri üretimi ne zaman bitti bilmiyorum ama yedek parça üretimi seri üretim bittikten 10 yıl sonra garanti edilemiyor. Ancak tedarikçinin elindeki ilgili üretim ekipmanı hala duruyor ve sağlam parça üretiyorsa bulunabilir.

Yan sanayi ürünler için böyle bir kısıt olmadığından özel servislerde bulmak daha kolay olur.
  • himmet dayi  (05.01.22 11:49:00)
O conta yerine sanayide bir sey uydurabilirler. Sadece far yapan adamlar var.

Contayi gotur sablon olarak kullanip baska bir seyden yenisini kesersin.
  • divit  (05.01.22 12:16:27)
@divit nereye götürebilirim onu bulamadım.

  • ykyt  (05.01.22 12:26:26)
Müdür tek derdin bu olsun ya.

Elinde eskisi varsa bir kartona (koli kartonu değil, ince 1-2 mm olan karton herhangi bir ürün kutusu mesela) koyup çiz, kalıbını çıkar, güzelce kes sonra.

Kalıp tamamsa önüne arkasına güzelce sıvı macun sür, hafif kursun. Tam kurumadan yerine koy ve stobu tak, asla su almaz.

Bu yöntemle motor sıcağına maruz kalan yağa ve suya değen parçalara bile conta yapılıyor.

Edit: Sonradan aklıma geldi, su geçirmez bir malzeme ile mesela dalgıç kıyafeti yapılan kumaş, neydi adı?

O kumaşa eskisinin kalıbını koyup kesip direkt o da kullanılabilir.

Kumaşın adı aklıma gelmedi ama motorcuların yüz maskesi de bu malzemeden yapılıyordu, ucuzundan bir tane alınıp yapılabilir.
  • John Bloor  (05.01.22 12:33:57 ~ 12:43:23)
@john bloor; neopren kumaş.

  • logisticsmanager  (05.01.22 13:18:33)
son durum: sıvı conta aldım. güzelce uyguladım. şuan sızıntı kesildi. epey rahatladı kafam. teşekkür ederim hepinize.

  • ykyt  (26.01.22 23:50:51)