[]

ekonomistlerin takip ettiği siyahlı ekran

genelde bloomberg'de vs ya da ekonomik verileri fotoğraflayıp tw'da paylaşan hocalardan görüyorum. 2005 vari bir font saf veri ve rakam. siyah arka plan ve sarı yeşil falan renkler var.

bu bir site mi yazılım falan mı ne bu?


 
Genelde matriks programı kullanıyorlar. Arka plan siyah ya da beyaz yapılabiliyor


  • primetime  (04.01.22 21:56:54) 
muhtemelen bloomberg terminal'den bahsediyorsunuz. En büyük özelliği piyasaların derinliğini yüksek kademede göstermesidir. Çok pahalı paralara sahip olunan bir program.


  • godspell  (04.01.22 22:04:35) 
selamlar bloomberg terminal bu kullandığımız programın adı. Matrix çok daha yeni. Türkiye açısından Pahalı bir ücretlendirmesi var dolayısıyla herkesin elinde olan bir program değil. Bu yüzden genellikle gördüğünüz yerler kısıtlı. Aradığınız her bilginin elinizin altında olabileceği güncel bilgi bankasıdır.


  • baldan kaymak  (04.01.22 22:36:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.