Yüksek Lisansta tez aşamasına geçilemediğinde burs kesilir mi ?

Sorum başlıktaki gibi, şu an yüksek lisansın ikinci dönemindeyim ve bursu bu dönem kazandım. Seminer dersini bu dönem vermeyip tez aşamasına geçemediğim zaman burs krediye mi döner ?

Ders aşamasını bitirmeniz için gereken azami süreyi geçerseniz, yüksek lisans programından atılırsınız. krediye dönüşme diye bir durum söz konusu değil, ilişiğiniz kesilir.

bu çoğu program için, yüksek lisansa başladığınız dönemden itibaren 4 dönemdir. bazı programlarda hazırlık vs. oluyor.

zaten yüksek lisansı tamamlamanız için maksimum 6 dönem veriliyor. yani 4 dönem içinde ders aşamasını bitiremezseniz, tez aşaması olarak adlandırılan 2 dönem hakkınız verilmiyor ve programdan atılıyorsunuz.

ders aşaması olarak adlandırılan dönemde, kayıtlı olduğunuz programın belirlediği bütün ders yükünü tamamlamanız gerekmekte. buna seminar vs her şey dahil. hangi dönem aldığınızın önemi yok.

ancak aldığınız bursun farklı koşulları olabilir. üniversitenizin burs ofisinden veya öğrenci işlerinden daha detaylı bilgi almanızı öneririm.
  • einsteinin kedisi  (04.01.22 12:59:01 ~ 13:06:21)