Hangi kredi kartı?

Merhaba,

Elimde iş bankası maximum- Halkbank paraf - yapıkredi worldcard var.

Hiç biri açık değil. Şifre oluşturmadım. Şimdi iki sorum var.

1- şifre oluşturmazsam bu kartlardan tarafıma herhangi bir borç, ödeme vb. Çıkar mı?
2- alışveriş, taksit, puan ve sonradan taksitlendirme gibi mevzularda en iyisi hangisidir?

1- Şifre oluşturmayla ilgisi yok. Kartı kullanmazsan borç çıkmaz ama kart aidatı varsa onu ödemeni isteyebilirler. Maaş müşterisi olduğun banka varsa onun kartında aidat olmaz. Ben hem İşbank Maximum hem de YKB World (maaş bankam) kullanıyorum. İkisinde de aidat yok. Maximum'da niye yok bilmiyorum. Belki aidatsız karttır o direkt.
2- YKB World. Taksit olmayan yer görmedim. Maximum o kadar iyi değil mesela. Bonus belki yarışır.

  • himmet dayi  (04.01.22 00:08:11)
Benim bilidigim siz sifre olusturup aktive etmedikce aidat kesmeye baslamazlar, degismediyse.

  • hot potato  (04.01.22 08:27:31)
Şifre oluşturmadan da kart kullanılabiliyor. Kartı pos cihazına taktığınızda şifre sormadan direkt çekiyor karttan. Kartın aktivasyonu kartı ulaştıran kuryenin bankaya bildirimde bulunmasıyla yapılıyor. Daha önce iki farklı kartta da aynı durumu yaşadım. Şifreyi oluşturmadığım kartla alışveriş yaptım.

  • himmet dayi  (04.01.22 08:35:50)