Covidken vitamin takviyesi

Herkese selamlar,

Teyzem dün gece 2 3 gibi ateşlendiği ve semptomlar gösterdiği için önce testi yapmış ve pozitif. Ailedeki ilk covid tecrübesi ile başbaşayız. Şimdi teyzeme yiyecek içecek vs. götüreceğim ek olarak takviye vitaminler almalı mıyım? Bir kaç yerde okuduğum kadarı ile vitaminlerin herhangi bir pozitif yada negatif etkisi olmuyormuş. Tüm önerilerinize açığım.

vitamine gerek yok. parasetamol içeren ağrı kesici/ateş düşürücü götürebilirsiniz. ibuprofen içeren ilaçlar kullanılmasın diyorlardı koronanın başında.
çok geçmiş olsun.

  • matilda  (03.01.22 13:02:56)
arkadaşlarım ailece covid geçirdi, çok ciddi beslenmek gerekiyormuş yoksa elden ayaktan düşürüyo dedi ama bunun dışında bi fikrim yok.

  • killerbee  (03.01.22 14:04:12)
Redoxon zinc ve d vitamini(damla formda) al. Ayrıca boğaz pastili.

  • robin one persie  (03.01.22 21:16:20)
D vitamini kritik. Bu konuda saygın hakemli dergilerde makaleler de çıktı. Zaten neredeyse tüm doktorlar öneriyor ama önerilmediyse, @robin'in dediği gibi damla formunda alın.

Doktor önerisi yoksa, güvenli doz her 10 kilo için bir damla. Yani 60 kilo biri için 6 damla. Günlük. Çok geçmiş olsun.
  • kaptankedi  (03.01.22 21:32:42)
Şirket doktoru bana redoxon c ve d vitaminini önerdi.

  • jazzabel  (03.01.22 21:51:13)