[]

3commas üzerinden bot kullanan var mı?

bir bot buldum, hazırlayan eleman da güvenilir ve üstüne düşen biri. fena değil eksi yazmıyor ama aylık getirisi %8-9 civarı (2 aylık zaten). acaba bundan bi tık daha iyi botlar var mıdır? site üzerinde 25 üstü getiren botlar var ama çuvalladılar mı sağlam çuvallamışlar gördüğüm kadarıyla. bu ikisinin ortasında, en azından %13-15 civarı getirebilecek bot arıyorum.

kendim uğraşacak kadar bilgim yok. kafa yoracak zamanım da yok maalesef. ne önerirsiniz fikirleriniz nelerdir?


 
ne tür bot? grid mi abritaj mı martingale mi vs vs. gridse kimse aylık %10-15 vs garanti veremez. koini kendin seçmen gerekli. sürekli hafif iniş çıkış seyreden koinde bile bir süre sonra çuvallar (botun verdiği emirlere fiyat ulaşmaz/düşmez vs.) spot için abritaj botu ise zaten o piyasada %25ler filan hiç bir zaman olmadı. hepsi %15 -50 arası getiri der ama %5-6 ya bile şükredersin. tüm botlar seni bir yere kadar götürür, bir noktada emirler botun fiyatlarından dolayı gerçekleşmez. bu işe ilk defa gireceksen en azından bot tipleri ve mantığını öğrenmek için pionex' i kullanmanı öneririm. az bir yatırımla ücretsiz çeşitli botlarıda deneyebilirsin, bot çalışma mantığını vs bloglarında güzel bir şekilde anlatırlar.


  • krtkartal  (02.01.22 23:19:18) 
Herhangi bir yerden bot almamanızı öneririm.

Herhangi bir enstrümanda alpha bulabilen birisi (pozitif sonuç diyelim, kâr) zeki biri olacaktır. Bu kişi bunu hiç kimseyle paylaşmaz. Paylaşıyorum diyorsa ben şahsen sorun ararım. Bu tür botlarda ya korkunç geri çekilme (drawdown) vardır, (işlem yapmak mantıklı olmaz, bu tür modeller az az kazanır ama tek bir işlemde hesabı sıfırın altına indirir), ya overfit bir modeldir, ya da çok kısa zaman aralığında test edilmiştir (overfit diyebiliriz yine).

Olabildiğince basitleştirmeye çalıştım.
  • hayirsiz  (03.01.22 11:40:28 ~ 12:32:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.