[]

Tedarikçi firma satın almacıya nasıl ulaşır?

Öncelikle iyi yıllar millet!

Şirketlerin satın alma departmanları, tedarikçilere nasıl ulaşır? Tedarikçi bulma yöntemleri nedir? Alibaba vb. marketplace dışında bir tedarikçi olarak satın almacılara nasıl ulaşırsın? Email ve cold calling dışında bir kanal var mı?


 
Linkedin.
Bana haftada bir linkedinden mesaj atiyorlar elektronik parça tedariği ya da lojistik servisi için.

Bir de sirketlerin email sistemi var. Misal diyelim isim.soyisim@eksiduyuru'ysa herkes öyle. Eh LinkedIn üzerinden bulduğun an herkese bu yöntem ile atabilirsin heralde. Yani tahminim maila böyle ulasiyorlar.

Tedarikçi bulma yöntemi; vallaha şirketin ürün grubuna göre değişir. Meyve sebze alan adam ile otomotive parça arayan adam apayrı şekilde arar. O ürün grubunu google falan yazıp bakiyorlar çıkan şeylere. Sonra firmaya rfq atılıyor.
  • logisticsmanager  (01.01.22 01:55:39) 
logisticsmanager +1

Linkedin bir anlamda bunun için var.

Satın almacılar tedarikçilerle Google araştırması ile de ulaşabiliyor. Ben şahsen örneğin x bir malzeme tedarikçisi için ilk olarak yakın çevreme sorarım bu işi kim yapar diye. Akabinde benzer firmaları google'lar, oradan bulduğum firmaların iletişim adreslerine talebimi özetleyen bir yazı yazar ve doğru kontak bilgilerini isterim. Sonra olaylar gelişir.
  • himmet dayi  (01.01.22 07:19:52) 
sektörel fuarlar da işe yarar bir yöntemdir. illa standınızın olması gerekmez, sadece ziyaretçi olarak gittiğiniz fuarlardan da iş bağlayabilirsiniz.


  • Phoebe  (01.01.22 11:37:33) 
fuarların internet sitelerinde düzenlendiği yılların katılımcılarının listesi yayımlanır, oradan da tedarikçilere ulaşabilirsiniz. toptancılar da fuarlara katılır, sadece tedarikçilere değil müşterilere de ulaşabilirsiniz yani.


  • rahip janick  (01.01.22 11:48:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.