Hangi etnik grup sayılıyorum?

Yabancı bir sağlık bakanlığının sitesinde bir işim var, etnik grup olarak

"Middle Eastern, Mixed, White, Other"

Seçeneklerinden hangisini seçsem bilemedim. Ailecek Egeli, renkli gözlü, kumral insanlarız. Mixed mi oluyoruz acaba?

white

  • buenosdias  (30.12.21 12:34:17)
Abi senin Egeli oluşunla Mixed aynı şey değil o daha farklı, sen white de geç.

  • Zaman Tamircisi  (30.12.21 12:41:51)
White'sınız.
Kültür olarak Middle Eastern'leşsek de genetik yapı olarak White-Caucasian'ız.

  • silverleaf  (30.12.21 12:59:56)
Kültür olarak coğrafya olarak kıl yün olarak zaman içinde Middle Eastern olduk ama burada sorulan şey temelde sen ırk olarak nesin birader? Türk ırkı için coğrafi ve kültürel nedenlerle Middle Eastern demek İsraillileri futbol kulüplerinin Avrupa kupalarına katılmalarından dolayı Avrupalı-Beyaz görmek gibi bir şey olur. Türkler ırksal olarak silverleaf'in dediği gibi Kafkas ırkına (Caucasoid) tabi beyaz bir topluluk.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (30.12.21 13:15:02 ~ 13:15:55)
white veya caucasian seciyoruz bu tip sorularda.

  • baldur2  (30.12.21 14:47:59)
ise basvuruyorsam white secmiyorum.

degilse, ve varsa white-other secenegini seciyorum, yoksa bakiyorum ne var ne yoksa asian sectigim de oldu arap da. bu konuda genel consensus yok piyasada.

is harici white seciyorum.
  • camussar  (30.12.21 16:33:40)