karantinaya girmeli miyim

ailemle aynı evde yasıyorum
baban dun pozitif çıktı
herkes tam aşılı(ben 3 ü de oldum)

aşılılar için 5. güne kadar normal hayatına devam edip, 5. gün test vermelisiniz yazıyor bakanlık sitesinde

bu doğru mu? avm, kafe ya da işe gidebilir miyim?

Gidemezsiniz elbette temaslısınız. 5 gün sonra test yaptırmalısınız

  • Josephine.  (28.12.21 10:07:25)
Benim bildiğim test verene kadar karantinada vs olmuyorsunuz. Hes kodunuza bakın orada yazar zaten.

  • elorelia  (28.12.21 10:10:32)
Test verene kadar teknik olarak elbette karantinada değilsin. İnsani olarak başkalarına bulaştırma riski sorun değil diyorsan çık.

Ben geçen hafta test sonucum çıkana kadar evde izole olmadım ve sonuç eşim ve çocuğuma da bulaştı.
  • robin one persie  (28.12.21 10:19:47)
Devlet artik karismiyor bu tarz seylere. Sen takil kafana gore diyor.
Filyasyon da gelmiyor ilac veren de yok.

Ama senin sorumluluk alip cikmaman lazim. Su an hasta olup olmadigini bile bilmiyorsun
  • divit  (28.12.21 10:39:10)