paralel park

bunu şu an uygulanabilir yapmayan şey ne?
www.reddit.com

Maliyet, karlılık, ihtiyaç olmaması

  • kisa  (26.12.21 14:52:08)
Yürütücü sistemi tamamen değiştirmek gerekiyor. Gereksiz. Geleneksel paralel park yapamayan bunu hiç yapamaz. Yine gereksiz.

  • Zaman Tamircisi  (26.12.21 14:55:47)
Ön lastikleri kısa sürede yıpratır bence böyle bir sistem. Yani bir yandan bana yardımcı olacakken diğer tarafa zarar veriyor gibi.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (26.12.21 14:57:19)
Çok pahalı olur.
Hem masraf hem de ağırlık olmasın diye neleri neleri iptal ediyorlar, bu kadar gereksiz bir şey için hem para harcanacak, hem araca ağırlık yaratacak hem de arıza yapabilecek yepyeni parçalar.

  • michael_knight  (26.12.21 15:03:35)
paralel parkın buna ihtiyaç olmadan yapılabilen bir şey olması.

  • zgrydn  (26.12.21 15:50:14)
Yani dunyanin en sacma seyi olur bunu gunumuz araclarina uygulamak.
Yani o kadar akil disi bir is olur ki, bunun getirecegi esktra maliyet, ekstra agirlik, bagaj alanindan falan çalması yani saymakla bitiremeyiz neden yapilmamasi gerektigini:)

Hepsini gectim, gerek yok. Siradan bir insan kisa bir alisma surecini atlattiktan sonra paralel park ediyor. Onu da gectim park sensoru var geri gorus kamerasi var her sey var artik gunumuz araclarinda.
Ve yukarıdaki arkadasin dedigi gibi paralel parki yapamayan insan zaten bunu da yapamaz. Zamanında kim dusunduyse cok gereksiz bir fikir olmus.
  • stavro  (26.12.21 19:46:43)
Gereksiz bir tasarim, daha basite bu isi cozebililerdi ama cozmemeyi tercih ettiler.
Cunku gercekten yetenekli degilsen zaten araba kullanamiyordun, arabayi kullanabilen adam zaten parki da yapiyordu.
Hem de o zamanlar park yeri sorunu yoktu.

Su an arabalar yeni icat edilmis olsa bu sacma haliyle(sadece on tekerlerden manevra yapan haliyle) kimse almazdi.
Steve jobs falan bir cozum getirirdi.
Adam cikip bu ne lan demese hala kalemli telefon kullaniyorduk.

Araba sektorunde kimse bu ne lan demiyor.
Hala telefon tutucu olan araba yok, sadece fiat panda koydu.
  • divit  (26.12.21 20:30:06)
Gereksizlik nedenleri yazılmış, ağırlık/maliyet/yer kaybı vs

Ama en önemli nedenlerinden biri de bana göre hidrolik direksiyonun icadı, bu sayede araç manevraları çok kolaylaştı. Benim gibi 40 yaş ve üzeri duyurucular ergenliğinde araç kullandıysa hatırlarlar o dönmeyen direksiyonları.
  • John Bloor  (27.12.21 10:41:22)