[]

sene başında macbook pro m1 alanlar

batarya durumunuz ne alemde? benim 22 döngüde batarya sağlığı %91 oldu. kayıp fazla gibi geliyor. hatta 1 sene bile olmadı alalı mart-nisan gibi almıştım.

"macbook pro m1" kullananlar pil durumlarını yazarsa karşılaştırmış oluruz.


 
agustos'ta macbook air m1 aldim, 100% su anda.


  • antikadimag  (24.12.21 23:58:55) 
biraz fazla geldi bana da, Nisan 2020'de 16" intel i9 aldım, şuan 93 döngüde, sağlık %87'de.


  • do you remember me  (25.12.21 00:15:57) 
az şarj etmiş olsan da, zamanla ilgili (veya sıcaklık vs) bilmediğimiz bi faktör de vardır belki.

Pro değil Air ama elinde veri olsun yazayım, Nisan'da aldığım m1 air 93 döngü, %96 sağlık.
  • nhk ni youkosu  (25.12.21 00:18:46 ~ 00:20:47) 
@do you remember me, aynı zamanda aynı bilgisayarı aldım. döngü 256, sağlık %89.

kullanım sıklığı çok da farketmiyor gibi :G

@mr.goodcat, hocam 10 küsür yıldır macbook kullanıyorum, 1 yıl olmadan %10 kayıp bence çok. pil standart bir şey değil, ondan da olabilir, kullanım tarzı da etki ediyordur, ama yine de garantisi bitmeden pili değiştirtin bence.
  • plutongezegendegilmi  (25.12.21 01:28:10) 
55 döngü saglik %100 ama bu durumla ilgili sikayetler vardi okumustum bazi makinelerde bir sebeple boyle bir sey oluyor, sebebi bulundu mu apple degistiriyor mu yoksa nedir bilmiyorum, surasi iyi bir baslangic olabilir: discussions.apple.com

bir cok sitede haberlere de dusmustu bir aramak lazim.
  • robokot  (25.12.21 10:25:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.