la casa de papel abartı değil mi

çok çok zorlama bir senaryosu vardı özellikle 4 ve 5. sezonda.

idare eder bir dizi ama neden bu kadar hypelaniyor anlamadım.

--- spoiler ---

2. sezonda Tokyo mahlaslı abla motosikletle 40 özel tim polisin arasından sıyrık almadan geçip bankaya dönünce bu diziden bir halt olmayacağına emin olmuştum.

--- spoiler ---

Sonraki sezonları izlemedim zaten.
  • himmet dayi  (24.12.21 18:12:47)
evet sezon ilerledikçe acayip zorladılar. ilk sezonu çok severek izlemiştim ama mesela 5'i izleyesim gelmiyor. açıp açıp hadi lan artık deyip kapatıyorz.

  • roket adam  (24.12.21 18:52:30)
abartılı dizi de şart, birlikte izlerken güzel oluyor. yok artık daha ne kadar abartabilirler diye gevezeliğini yaparak izledik biz, gayet de güzel vakit geçti bu kadar yıl. bu açıdan ben de herkese önerebilirim. sonuçta diziden ne beklediğiniz önemli.

  • akhenaten  (24.12.21 19:00:26)
1. Sezon guzeldi sonra cilki ciktida, sasirtan dizi bir kac tane var, kurgu guzel hikaye merak uyandirici, sasirtici daha ne olsun. 1 sezonda hic bir yere gitmeyen wheel of time la foundation mu ovelim ;(

  • eja  (24.12.21 19:06:03)
Ciktigi donem guzeldi.
Sonra aynisindan tonla dizi cektiler kendisi eski gibi kaldi.

Bir de esas konu bitince birakmaliydin sonraki sezonlar para gelsin diye cektiler.
Orijinal hali tam yerinde bitmisti.
  • divit  (24.12.21 19:06:15)
Ben izleyemedim. 2 bölüm dayanabildim.

  • chavezding  (24.12.21 20:04:00)
dizi, film konularında kılı kırk yaran biri değilim, dizi akıcıysa iyi vakit geçirmemi sağlıyorsa aşırı saçmalamadıkça mantık hatalarına takılmam en ince detayına kadar irdeleyip kötülemem,

lcdp nin normalde planlanıp çekilen ilk iki (sonradan 3 oldu bölündü vs) sezonu benim için keyifliydi, bi solukta oturdum izledim sevdim, sonraki sezonu zorlamaydı ama yine de sabredip izledim, fakat devamındaki artık 5 mi oluyor birinci kısım ikinci kısım neyse açıp bakmadım bile, tadında bırakmak önemli. ne gerek vardı sanki benim için.
  • hypathia  (24.12.21 21:12:40)
Bence bir şeyin hype olabilmesi için bazı elementler var; bunların başında "ikonlaştırılabilirlik" geliyor. Son zamanlarda çok hype olan şeylere bakarsanız hep bu var; La Casa de Papel'de kırmızı tulum ve maske, Squid Game'de ilk oyundaki dev kız maketi ve onun sesi. Bunlar hem Netflix tarafından kolayca pazarlanabiliyor hem de diziyi izleyenler tarafından paketlenip (Story, caps, ses kaydı, video vb.) gibi sosyal medyada paylaşılabiliyor ve hype başlıyor. Tabi bu "böyle yaparsan kesin hype olur" demek değil ama bence önemli bir bileşen.

La Casa de Papel'de de ilk kısım eğlenceliydi, adamlar çeşitli sorunları olsa da tutarlı bir senaryo yazmışlar. Ama sonrasında Netflix satın alıp, iş de bu kadar patlayınca devamını çekmek gerekti ve tabi ki her şeyi abartmak, sakız gibi uzatmak zorunda kaldılar
  • salihdt  (25.12.21 01:59:29)
Bana kalırsa ilk sezon sürükleyiciydi. Hadi ikinciyi de katıyorum. Ama devamı gelmemeliydi.
Mesela şu an son sezonu hala daha izlemedim, açıkçası ne olacağını merak etmiyorum. Sırf bitirmiş olmak için bitireceğim bir ara...

  • invictae  (25.12.21 13:27:43)