5. gün testi için gittiğimde geçiçi karantinaya alınmak?

ev arkadaşım pazartesi test oldu korona olduğu ortaya çıktı. ben ve diğer ev arkadaşım hastaneye gittik. o biraz öksürüyor diye test oldu. bende belirti yok diye yapmadılar. o da negatif çıktı. sağlık bakanlığından gelen mesaj aşı takvimini tamamladığınız için izolasyona gerek yok dedi. bugün 5. gün testi için gittik yine ikimiz. testimizi olduktan sonra bana yarın öğlene kadar geçiçi izolasyonda olacağıma dair mesaj geldi. arkadaşıma gelen giden bir şey yok. sıkıntı ise şu. benim sabah açıköğretim sınavlarım var. ben gidemiyor muyum şimdi bu sınavlara? ilk gün temaslıykan karantinaya almayan sistem niye şimdi karantinaya alıyor beni?

O sistemsel değil de karşınızdaki kişinin inisiyatifinde sanırım. Çünkü test yaptırmaya gittiğimizde bazen o şekilde izolasyon mesajı geldi ama bazen gelmedi.
Test negatif çıkınca izolasyon da düşer. Şuan hes kodunuz inaktif mi

  • zimbirik  (24.12.21 15:29:30)
hayat eve sığar uygulamasında risksizdir diyor. ama karantinadasınız diye de mesaj geldi.

  • Acil kan  (24.12.21 15:33:26)
Hes kodunuz aktifte problem olacağını sanmıyorum. zaten sonucunuz bu akşam çıkar.

  • zimbirik  (24.12.21 15:53:36)
test sonucu çıkana kadar.

  • alicandan  (24.12.21 16:19:34)