ehliyeti olmayan biri yurt dışında ehliyet almak isterse

hali hazırda ehliyeti olandan daha mı zor alır? Ingiltere ve abd için soruyorum.

Aslında trafiğin aktığı yön dikkate alındığında Türkiye'de almamış olmak İngiltere için tam tersi şekilde faydalı olabilir. Sınavlar değişebilir tabii ki ama sonuçta araba aynı araba. Türkiye'de alıp, geliştirip orada tekrar sınava girmek oradaki sınav için olumlu. Çünkü tecrübe kazanıyorsunuz. Tecrübe kazanınca stres azalır. Sınav zor da olsa geçme şansınız artar.

  • dissendium  (23.12.21 21:48:59)
İngilterede yaşayan biri olarak soyluyorum. Ehliyetinin olması ya da olmaması hic farketmez. Sınava girersin (Önce test sonra pratik) ve alırsın. Bu kadar :)

  • im2shy  (23.12.21 22:10:28)
Bazı yerlerde farkediyor; mesela Avustralya'da önceden ehliyetin varsa stajyer ehliyetlerini atlayıp direkt full ehliyet alabiliyorsun.

  • salihdt  (24.12.21 04:03:44)
abd ehliyeti alirken turk ehliyetine yokmus muamelesi yapilir.

  • antikadimag  (24.12.21 04:41:43)