Dijital para puanı kimin hakkı?

Yeni bir eve kiracı olarak taşındım. Kombi yeni takılmıştı. ilk çalıştırma için servisini arayıp çağırdım. 2 ay sonra bana kombi firmasından
200 tl'lik bir dijital alışveriş kodu gönderildi.Kombi firmasının
eylül ayında kombisini açtıranlar için yaptığı bir kampanyamış.
Benim sorum bu parayı kim hakkediyor? Evde şuan oturduğuma göre ve servisi ben
aradığıma göre ben mi yoksa ev sahibi mi?

ev sahibi. çünkü demirbaş ve kombinin parasını ev sahibi vermiş.

  • sutlu nescafe  (23.12.21 10:19:02)
ev sahibi.

ek: kombi ev sahibinin. ev ev sahibinin. kombi bozulsa masrafı kiradan kesilecek, ama puan kiracının? alttaki arkadaşın dediği gibi olsaydı tüketim yaparken doğan sıkıntılardan kiracı sorumlu olur kiradan da düşemez bu mantıkla. sonuçta kombiyi açmazsanız bozulmalara da sebebiyet vermezsiniz.
  • erenderk  (23.12.21 10:24:23 ~ 10:34:14)
Kombi satın alındığı için kupon gelmiş olsa kombiyi alanındır derdim, ancak kombiyi aktif hale getirip kullanan içinse kupon tüketime veriliyor demektir, tüketimi yapan sizsiniz. O ay kombiyi açtırmasaydınız böyle bir kupon da olmayacaktı. Kupon hakkı satın alım kaynaklı olsa bu "eylül ayında kombisini açtıranlara özel" bir kupon olmazdı.

  • akhenaten  (23.12.21 10:24:48 ~ 10:36:05)
Tuketimle ne alakasi var. Dogal gaz firmasi degil ki bu, kombi firmasi. Evsahibinin hakki.

  • hot potato  (23.12.21 10:35:12)
bence de ev sahibinin hakkı. arayıp söylersen bu davranışın hoşuna gidip "helal-i hoş olsun, sen kullan" der diye tahmin ediyorum. doğru olan senin arayıp bunu söylemen.

  • mustafakesekci  (23.12.21 10:52:08)
mustafakesekci +1

  • himmet dayi  (23.12.21 11:01:40)
kombinin parasını sen vermediysen ev sahibi

  • KaraSakall  (23.12.21 11:11:40)
ev sahibi kesinlikle.

  • oscar  (23.12.21 11:34:43)
akhenaten+1 ama mustafakesekciye de katılıyorum, ev sahibinize söyleyin, ben hem ev sahibi hem kiracıyım, kiracım böyle bi şey söylese siz kullanın derdim, ev sahibime de belirtirdim durumu ya da kombi ile ilgili başka bir problem yaşadığımda puanı kullanıp ev sahibine de haber verirdim.

  •   (23.12.21 11:46:40)
Ev sahibine söyledim. Önce kabul etti. Sonra ihtiyacı olan birilerine verirsin dedi. Ben de biran önce üstümden atma düşüncesindeyim. Cevap yazan herkese teşekkürler.

  • foxmulder  (23.12.21 20:23:00)